EFT Sorgulama Nedir?
Sorgu numaranızla EFT sorgulama yapma olanağınız bulunmaktadır.

EFT Sorgulama Nedir? Nasıl Yapılır?

EFT Sorgulama Nedir? Nasıl Yapılır?

Bankalarda en sık yaptığımız işlemler genellikle belirlidir. Özellikle havale, EFT ve fatura ödeme tarzı işlemleri bankalar üzerinden yaparız. Bu özel işlemlerden EFT ise bankalar arasında gerçekleşen ve özel prosedürleri olan işlemler içinde yer alır. Yaptığınız bir işlem için EFT sorgulama yapmak isteyebilirsiniz. Bunun birkaç yolu bulunmaktadır. Biraz zaman alan EFT işlemlerinin gerçekleşip, gerçekleşmediğinin öğrenilmesi için bu işlemleri sizler de farklı kanalları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu farklı işlemler sayesinde sizler de işleminiz hakkında detaya ulaşabilirsiniz.

Yapılan EFT işlemleri bir merkezden geçtiği için bazen zaman alabilir.

Bankalar arasında olan bu işlemler sonucunda sizlere bir sorgu numarası verilir. Bu sorgu numarası vasıtası ile EFT sorgulama yapma olanağınız bulunmaktadır.

Bu şekilde sizler de etkili ve hızlı olarak gönderdiğiniz bankadan ya da parayı beklediğiniz bankadan işleminiz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu işlemler sadece birkaç dakikanızı almak ile bitlikte birçok bankacılık iletişim ve işlem merkezinden de yapılabilmektedir. Öncelikli olarak işlem yaptığınız bankanın şubesi bu konuda ilk tercihiniz olabilir. Şubeye giderek beklediğiniz ya da gönderdiğiniz EFT ile ilgili bilgilerin detayını alabilirsiniz.

Her zaman sizler için etkili ve sorunsuz işlem olanağı sunan bankalar, telefon bankacılığı, online işlem merkezleri olan internet bankacılığı ve yeni nesil telefon bankacılığı ile işlem olanağını tanımaktadırlar. Bu kanallardan birisini kullanarak sizler de EFT sorgulama yapabilirsiniz. Özellikle EFT sorgulama numaranız ile telefon bankacılığını aradığınızda güvenlik aşamalarından sonra işlem hakkında detay öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra internet erişimi ile mobil ya da web sayfaları üzerinden bankanızın şubesine giriş yaparak sorgulama işlemlerini yapmanız mümkündür. Bu etkili ve kesin çözüm sağlayan işlemler sayesinde sizler de en farklı çözümlere en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

 

 

About admin

İlginizi Çekebilir

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Bu konuda bazı enteresan bilgiler paylaşacağız. Ama ondan hemen şunu belirtelim. Türkiye’de şu an için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir