Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

İçindekiler

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

Ödeal İşyerim uygulaması ile artık cep telefonu kullanarak banka kartı ile tahsilat yapmak mümkün.

Cep telefonları ile tahsilat yapabilmek için Ödeal İşyerim uygulamasını kullanarak , cep telefonlarınızı POS’a çevirmeniz yeterli.

Sistem, Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure sistemi) vasıtasıyla kredi kartları yanı sıra kredi kartları ile de tahsilat yapmaya imkan tanımakta. Kullanımı son derece basit olan sisteme dahil olabilmek için akıllı telefonunuza App Store ya da Google Play’den Ödeal İşyerim uygulamasını ücretsiz olarak indirmeniz ve üyelik başvurusu yapmanız yeterli.

Sabit POS maliyeti ödemek istemeyen özellikle küçük işletmeler ve serbest meslek sahipleri için son derece uygun olan bu sistemde tahsilat yapmak ta son derece kolay. Tahsilatı gerçekleştirebilmek için uygulama ekranına müşterinizin telefon numarası ile ürün veya hizmet tutarını OCR veya elle giriş yapmanız yeterli. Oluşacak uygulama ekranına müşterinizin imzasının alınmasıyla işlem tamamlanmış oluyor.

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler
Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

Artık Türkiye’nin de kendine ait bir yerel ödeme sistemi var. TROY !

Kartlı ödeme sistemlerinde ülkemizde yeni bir dönem başlıyor. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, 2023 yılında hedeflerinin yüzde 100 nakitsiz ödemeler toplumu haline gelmek , olduğunun altını çizdi. TROY Logosu banka kartları ve kredi kartlarının sağ alt köşesinde yer almaya başladı.
1 Nisandan itibaren ülkemizdeki tüm POS, ATM ve e-ticaret siteleri TROY logolu kartlar ile işlem yapmaya uygun duruma getirildi. TROY, ev ve işyerlerinde yapılan tüm alışverişlerde kullanılabilecek.
Kyıt dışı ekonominin önlenmesi ve enflasyonun düşürülmesinde etkin rol oynayacak bu uygulama diğer taraftan istihdam yaratarak, insanları nakit para yükünden kurtarıyor.

İnternet ödemelerinde banka kartlarının payı artıyor…

Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’nin 2016 temmuz verilerine göre ülkemizde internet üzerinden yapılan ödemelerde geçtiğimiz döneme göre % 5 artış sağlanmış. Bu rapora göre banka kartı ile yapılan ödemeler % 31, kredi kartı ile yapılan ödemeler ise % 2 artmış. Bu sonuca göre e-ticaret sitelerinin banka kartı ile tahsilat yapmaya önem vermeleri gerekiyor.

İş Bankası Sanal POS’ta büyük bir hamle gerçekleştirdi.

Türkiye İş Bankası’na ait Sanal POS’larda , yurtdışı kaynaklı 13 farklı ödeme sistemiyle işlem yapabilmek artık mümkün.

İş Bankası Türkiye’deki üye işyerlerinin yurtdışı satışlarına önemli katkı sağlayacak yeni bir gelişmeye daha imza atarak elektronik ticaretle uğraşan İş Bankası üye işyerlerine, ALIPAY (Çin), IDEAL (Hollanda), GIROPAY (Almanya), EPS (Avusturya), QIWI (Rusya, Kazakistan, Ukrayna), SOFORT (Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İtalya, Fransa, İspanya), MYBANK (Belçika, Fransa, İtalya, Lüksemburg, Yunanistan), ENTERCASH (Almanya, Avusturya, Finlandiya, İsveç), BANCONTACT (Belçika), MULTİBANCO (Portekiz) , PRZELEWY24 (Polonya), TRUSTYPAY (Macaristan, Slovakya, Slovenya, Estonya, Letonya, Litvanya, Çek Cumhuriyeti), SAFETYPAY (Brezilya, Kolombiya, Kosta Rika, Meksika, Nikaragua, Panama, Peru, Avusturya, Almanya, Hollanda) ile tahsilat yapabilme olanağı sağlıyor.
.

About admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Bilgileri Öğrenme

Kredi Kartı Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim?

İçindekiler Kredi Kartı Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim? Kredi karınızı ile ilgili bilgilerinizi öğrenmek için, metnimizin tamamını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir