Banka Evlilik Kredisi Paketleri
Evlilik kredisi hesaplama ve en uygun evlilik kredisi bulmak için siz de güncel kampanyaları mutlaka araştırın.

Banka Evlilik Kredisi Paketleri

Banka Evlilik Kredisi Paketleri

Gelin ve damat adaylarının , düğün ve evlilik hazırlıkları için çok detaylı bir şekilde çalışmaları gerekmektedir. Zira günümüz  şartlarında ihtiyaçlar bir çığ gibi artmaktadır.

Nikah gününün alınmasından balayına kadar olan süreç içerisinde ailelerin ve çiftlerin çok değişik ihtiyaçları ortaya çıkabilmekte bunların hepsinin aynı zaman diliminde finansmanı imkansız hale gelebilmektedir.

Bankalar bu durumda ihtiyaç duyulan finansmanı sağlamak için çeşitli isimler ve şartlarla Evlilik Kredisi Paketleri oluşturmuşlardır.

Bankaların bireysel krediler bölümü altında oluşturdukları Evlilik ve Düğün Kredi Paketleri  kredi başvurusu onaylanan gelin ve damat adayları için kurtarıcı olmaktadır.

Önce en uygun evlilik kredisini bulmak gerekmektedir. Bunu teminen bazı bankaların bu konuda yaptıkları çalışmaları sizler için inceledik.

İlk olarak aklımızdan çıkartmamamız gereken konu en uygun evlilik kredisi şartlarının , arama yaptığımız an için geçerli olduğunu kabul etmemiz ve kredi hesaplamalarını buna göre yapmamız gerektiğidir.

Örneğin arama yaptığımızda Ziraat Bankası Evlilik Kredisi  , İş Bankası Evlilik Kredisi , Garanti Evlilik Kredisi kampanyalarının gündemde olmadığını tespit ettik.  Bu, bu kredi paketlerinin tekrar gündeme gelmeyeceği manasına gelmez. Bankalar  kredi paketlerinde gerekli değişiklikleri yaparak güncel olarak tekrar müşterilerine sunmaya başlayabilirler.  Veya başka isimler altında bu paketlerin aynısı olmasa da benzer hizmet için farklı kombinasyonlar hazırlayabilirler. Kısa süreli ihtiyaçlar, ev kredisi vb gibi.

Örnek olarak Akbank ilgili kredi türü için Düğün Kredisi adı altında bir paket hazırlamış. Akbank Evlilik Kredisi için bankanın  web sitesinden başvuru yapılabiliyor.  Başlıca koşullar 18 yaşından büyük olmak ve kredi notunun yüksek olması, belgelendirilebilecek bir gelirinizin olması, aylık kredi taksit tutarının,  çiftlerin ortalama aylık gelirlerinin yarısından fazla olmaması olarak belirtilmiş.

İnceleme yaptığımız diğer bir banka HSBC ise aynı kredi türünü Evlilik Kredisi adı altında müşterilerine sunmuş.  Evli veya yakında evlenecek çiftler için oluşturulan bu kredi paketinin özellikleri 24 ay için % 1.39 faiz oranı ve TL. 345.- masraf, kefilsiz oluşu, Ferdi Kaza Sigortası uygulaması, kredi vadesi süresince geçerli düşük tutarlı sigorta prim ödemesi.  HSBC Evlilik Kredisi paketiyle ilgili faiz oranları ücretler ,  diğer teminat ve limit bilgilerini bankanın web sitesinden ve şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Görüldüğü gibi araştırma yapılan iki bankada şu an için özel bir evlilik kredisi kampanyası bulunmamakta , diğer iki bankada ise farklı isimler ve şartlarla güncel kampanyalar devam etmekte.

Evlilik kredisi hesaplama ve en uygun evlilik kredisi bulmak için siz de güncel kampanyaları mutlaka araştırın.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir