Ücretsiz EFT Olur Mu?
Bankalar, kar amacıyla kurulmuş ticari işletmelerdir. Ücretsiz eft veya havale yapan banka yoktur.

Ücretsiz EFT Olur Mu?

İçindekiler

Ücretsiz EFT Olur Mu?

Bankalar gelir elde etmek için aracılık ve para satarak işlemler yaparlar. Bu işlemler sonucunda sizlerden masraf ya da faiz tahsil ederek, gelişimlerini sürdüren kuruluşlardır. İşlem masrafları bankaların kendi bünyelerinde belirledikleri özel fiyatlardan oluşurlar.

Bu neden ile bazı bankalar ücretsiz EFT işlemi yaparak, kullanıcılarına farklı avantajlar sunabilirler. Son dönemde karşımıza çıkan bu tip işlemler, bankaların gelirlerinden fedakarlık etmesi anlamına da gelmektedir.

Bu şekilde potansiyel müşterileri kendilerine çekmek, farklı üyelik ve talimatlar ile bu işlemleri masrafsız ya da düşük masraflar ile kullanıcılara sunma eğilimi göstermektedirler.

Bankalar, kar amacıyla kurulmuş ticari işletmelerdir.

Ücretsiz eft veya havale yapan banka yoktur.

Sadece sizi ileride bağımlı müşteri yapmaya yönelik olarak hazırlanmış, içinde ücretsiz eft ve/veya havale seçenekleri olan bankacılık hizmet paketleri vardır. Ücretsiz eft yapan bankalar, stratejileri gereği bazı gelirlerinden fedakarlık ederek uzun vadeli müşteri kazanmak için örneğin ücretsiz eft saatleri düzenleyebilirler veya hiç almayabilirler. Ama genel anlamda mutlaka bir karlılık düşüncesi planlaması içinde davranırlar.

Otomatik ödeme talimatı, yıllık paketler ya da şubesiz bankacılık işlemleri ile sizler de bu tip olanaklardan yararlanabilirsiniz. Bankadan bankaya değişebilen bu işlemler özellikle şubesiz bankacılık ile etkili şekilde kullanılmaktadır. Hemen tüm bankaların uygulamaya aldığı internet ve mobil bankacılık ile işlem yaptığınız, reel bir banka şubesi ile çalışmadığınız işlemlerden oluşan bu tip hesaplarda genellikle ücretsiz EFT ve hesap işletim ücreti kullanılmamaktadır. Bu ve benzeri bir işlemden yararlanmak istediğinizde sizler de hemen istediğiniz bankadan bu tip bir hesap açabilirsiniz. Etkili ve pratik olan bu hesaplar, sizlere farklı avantajları da beraberinde getirecektir.

Bunların yanı sıra bir ya da birkaç otomatik ödeme talimatı vererek bankanızda yapacağınız işlemlerde sınırlı ya da sınırsız sayıda ücretsiz ve masrafsız işlem tercihi yakalayabilirsiniz. Bunların başında gelen ücretsiz EFT işlemleri ise, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen hizmetlerdir. Sizler için sunulan bu aktif ve özel işlemler sayesinde sizler de en uygun şekilde en farklı hizmetlerden masraf ve ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Bu tip avantajları yakalamak ve kullanmak için mutlaka bankanızın müşteri temsilcileri ile görüşmeniz fayda vardır. Bu şekilde sizlere verilecek olan olanaklardan sizler de aktif bir şekilde yararlanabilirsiniz.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Bu konuda bazı enteresan bilgiler paylaşacağız. Ama ondan hemen şunu belirtelim. Türkiye’de şu an için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir