Mortgage Nasıl Bir Kredidir
Aslında bir çeşit kredi olan Mortgage, uygulaması konut üzerine yapılmaktadır.

Mortgage Nasıl Bir Kredidir?

Mortgage Nasıl Bir Kredidir?

Bankacılık sektörü kurulduğu zamandan bu yana farklı ürünler ile insanların hayatlarında yer almıştır.

Özellikle kredi konusunda uzmanlaşan ve kullanıcılarına sattıkları krediler ile gelişen bankalar son dönemde çok konuşulan Mortgage kredisi ile oldukça fazla gündeme geldiler.

Bir kredi çeşidi olan Mortgage uygulaması konut üzerine yapılmaktadır.

Krediler bilindiği gibi çok yüksek tutarları ve vadeleri kapsamamaktadır. Tüketici, taşıt ve ihtiyaç kredisi gibi farklı kalemlerde sunulan banka ihtiyaç kredilerinde maksimum vadeler 36 aya kadar uzamaktadır.

Mortgage nedir ?

Bu özel yapılanma konut almak isteyen ancak bütçesi elvermediği için uzun yıllar ev sahibi olamayan kişileri hedeflemektedir. Dünya genelinde başarı ile uygulanan bu krediler sayesinde artık çok uzun vadelerde ev sahibi olmak mantıklı bir düzeye inmiştir. Genel olarak Mortgage kredisi kira öder gibi ev sahibi olmayı hedefleyen bir sistem ile işe başlamıştır. Vadeleri 3-5 hatta 10- 15 yıla kadar yayılabilen bu krediler sayesinde birçok insan ev sahibi olmayı başarmış ve hali hazırda almaktadır. Sizler için avantajı ise küçük taksitler halinde kredi geri ödemesi olmaktadır. Bu nedene evine girip yerleşen insanlar kredilerini kira öder gibi öderken aynı zamanda ev sahibi olmayı da başarmaktadırlar.

Değişen kredi sistemlerinde tüm dünyada en yaygın kullanılan tercih edilen bu krediler sizleri de ev sahibi yapabilir. Özellikle çok uzun vadelere yayılan bu düşük mortgage faiz oranları bankaların da vermekten hoşlandığı kredilerdir. Mortgage kredisi geri dönüşü uzun yıllar alsa da karşılığında bir taşınmazın olduğu ve ipotek teminatı şeklinde uygulanmaktadırlar. Bu farklı yapı sayesinde almak istediğiniz evin ekspertiz değerini dikkate alan banka sizlere evin değeri üzerinden %75 oranına kadar kredi verebilir. Bu neden ile birikmişi olan ya da tüketicisi kredisi çekip, ödeyebilecek durumda olan herkes artık kolay bir şekilde ev sahibi olabilmektedir.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.