Ek Hesap Nedir?
Bu hesap türleri, bankanın siz müşterilerine tanımladığı bir nakit işlem olanağıdır.

Ek Hesap Nedir? Nasıl Kapatılır?

İçindekiler

Ek Hesap Nedir? Nasıl Kapatılır?

Farklı bankacılık ürünlerinden farklı işlem ve avantajlar yakalamanız mümkündür. Bunların başında gelen ek hesap birçok bankanın kullanıcılarına sunduğu özel ve etkili işlemlerin başında gelmektedir.

Ek hesaplar avantajlı oldukları kadar dikkatli kullanılması gereken ürünlerdir. Bu hesap türleri, bankanın siz müşterilerine tanımladığı bir nakit işlem olanağıdır.

Genellikle sağlam görülen müşterilere sunulan bu tip hesap hizmeti, aylık vadeli işler ve kapatıldığı gün bazında faiz ile ücretlendirilir.

Bu ürün hemen her bankada bulunmakla beraber farklı isimlendirilebilir. Kredili mevduat hesabı ( KMH) , destek hesap bunlardan sadece ikisidir.

Acil ihtiyaç duyabildiğiniz durumlarda direkt olarak kullanabileceğiniz bu kredi limitinin farklı bir işleyişi vardır.

Ek hesaplar kişilerin hesap durumları, hesap hareketleri ve bankaların onlara verdiği kredi notu ile orantılı olarak farklılaşabilirler. Bazıları için 200 TL olan ek hesap kredi limiti bazı kullanıcılar için 5.000 TL civarlarına kadar bulundurulabilir. Bireysel ya da kurumsal olarak da kullanımı olan bu hesaplar, her zaman kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri hesaplardır.

Genellikle talimatlar ile açılan ek hesap yine hesap sahibinin talebi üzerine kapatılabilmektedir. Bunun için ise genellikle bağlı olduğunuz bankanın şubesinden işlem yapmanız en uygun şekildir. Ek hesaplar otomatik talimatlarınızda hesabınızda para olmaması durumunda devreye giren ve bazen aynı ay içinde kapatıldığında da faiz ödenmeyen özellikli hesaplar içinde yer alır.

Bu farklı hesap türleri, kullanıcılara tanımlanan bir kredi kartı ya da kredi limiti olarak görülebilir. Dilediğiniz zamanda kullanabileceğiniz bu hesapları, gerek gördüğünüz zaman da kapatabilirsiniz. Bu tip ek hesap işletimi bankaların en etkili hizmetleri içinde yer alır.

Günlük ya da bazen aylık kullanımlar masrafsızken, oranları oldukça yüksek olduğu için dikkatli kullanılması gerekir. Yüksek gördüğünüz oranlar ile ilgili olarak bazen bankanızın şubesi ile pazarlık yapma şansınızda bulunmaktadır. Ancak gereksiz gördüğünüz bu hesaplar sizlerin talimatı ile direkt olarak kapatıldığı için ciddi bir sorun olarak görülmemektedir.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir