KOBİlerin finansman ihtiyaçları için €100 Milyon Kredi
KOBİ'lerin finansman ihtiyaçları için €100 Milyon Kredi

KOBİlerin finansman ihtiyaçları için €100 Milyon Kredi

KOBİlerin finansman ihtiyaçları için €100 Milyon Kredi

Odeabank ve Avrupa Yatırım Bankası , ülkemizde faaliyet gösteren KOBİ’lerin yatırım projeleri ve işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanında kullanılmak amacıyla yeni bir anlaşmaya imzaladılar.

Odeabank ve Avrupa Yatırım Bankası (AYB) arasında imzalanan ilk anlaşmanın 100 milyon Avro büyüklüğünde olduğu öğrenildi.

Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, imzalanan kredi anlaşmasının, Odeabank‘ın yakın geçmişte faaliyete geçmiş olmasına rağmen aldığı yolun bir göstergesi olduğunu belirterek , bu anlaşmayla müşterilerine önemli bir avantaj sağlayacaklarını söyledi. Bilindiği gibi Odeabank geçtiğimiz yıl Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve European Fund for Southeast Europe (EFSE) ile KOBİ, mikro ve küçük işletmelerin finansman ihtiyaçları için anlaşmalar imzalamıştı. Bunlardan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzalanan anlaşma 60 milyon Avro , European Fund for Southeast Europe (EFSE)ile imzalanmış olan ise 20 milyon Avro tutarında idi.

50 Yıldan uzun bir süredir Türkiye’de faaliyetlerine devam etmekte olan Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Başkan Yardımcısı Pim van Ballekom ise küçük ve orta ölçekli işletmelerin ülkemizde ekonomik kalkınma ve istihdama önemli katkılar sağladığını belirterek, yeni iş ortakları Odeabank ile bu tür firmalara gereksinim duydukları finansmanın sağlanacağına olan inancını belirtmiştir.

Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Birliği’ne üye devletlerin ortaklığında olduğu Avrupa Birliği bankasıdır. Birliğin politikaları doğrultusunda hedeflene projelere uzun vadeli kaynak sağlamaktadır.

About admin

İlginizi Çekebilir

TCMB Faiz İndirim Kararı

TCMB Faiz İndirim Kararı

İçindekiler TCMB Faiz İndirim Kararı Bugün açıklanan TCMB Faiz İndirim Kararı ile bir hafta vadeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir