Yapı Kredi KOBİ Kredileri hakkında bilgilendirme bülteni
Yapı Kredi KOBİ Kredileri hakkında bilgilendirme bülteni

Yapı Kredi KOBİ Kredileri hakkında bilgilendirme bülteni

Yapı Kredi KOBİ Kredileri hakkında bilgilendirme bülteni

Geçtiğimiz günlerde Yapı Kredi Bankası’nın bireysel kredi kampanyaları hakkında bir bülten hazırlamıştık. Bu bülten üzerine oldukça fazla sayıda e-posta aldık. Bu e-postaların çok büyük çoğunluğu bireysel krediler yanı sıra kurumsal kredilere, özellikle KOBİ Kredileri’ne yer vermemiz yönündeydi. Bu nedenle bugünkü bültenimizi Yapı Kredi KOBİ Kredileri hakkında hazırlamaya çalıştık.

Yapı Kredi, KOBİ’lerin ticari faaliyetlerini kesintisiz sürdürmelerine ve hızlı büyümelerine destek olmak amacıyla çeşitli Kredi Türleri hazırlamış.

Bankanın web sitesinden aldığımız bilgilere göre hazırladığımız bültenimizde bu Yapı Kredi KOBİ Kredileri’ni kısaca özetlemeye çalışacağız.

Nakit Destek Kredisi; Esnaf ve KOBİ’ler için hazırlanmış kısa ve orta vadeli işletme nakit ihtiyacının giderilmesine yönelik kredi türüdür. Kredi üst limiti bulunmayan ve azami 36 aya kadar vade ile kullandırılabilen bu kredi türü, bankanın kredi uygulamalarına uygun olarak teminatlandırılması halinde çeşitli geri ödeme şekilleriyle kullandırılabiliyor. Altı aya kadar geri ödemesiz, altı ayda bir ödemeli, ayda bir ödemeli gibi.

Yapı Kredi KOBİ Kredileri hakkında bilgilendirme bülteni
Yapı Kredi KOBİ Kredileri – Nakit Destek Kredisi

Makine Donanım Kredisi; Firmanın içinde bulunduğu sektör ne olursa olsun, faaliyetinin devamıyla alakalı olarak ihtiyaç duyduğu 0 veya 2. el makine, ekipman, donanım, yedek parça vb. satın alımlarının finansmanına yönelik olarak kullandırılan beş yıla kadar vadeli bir kredi türüdür. Tahsis edilecek azami kredi limiti, satın alınması planlanan ürünün KDV hariç fatura tutarı kadardır. Bu kredi de çeşitli ödeme seçenekleriyle geri ödenebilir.

Yapı Kredi İmalat Destek Programı; Bu program adı altında firmanın faaliyet gösterdiği sektörün özelliklerine göre çeşitli kredi türleri geliştirilmiş.

Bunlardan ilki, nakit akışına uygun olarak, beş yıla kadar vadeli, ödemesiz dönem avantajına sahip Yatırım Destek Kredisi. Satın almayı planladığınız makine ve/veya ekipmanı, %80 oranında kredilendirebilirsiniz.
Program kapsamında diğer bir kredi türü de AR-GE hibe fonlarından almaya hak kazandığınızı ya da AR-GE yatırımınızı belgelemeniz koşuluyla AR-GE ve İnovasyon Destek kredisidir. Üç yıla kadar vadeli ve geri ödemesiz dönemli bu kredinin azami limiti projenizin % 80’i kadardır.

Yapı Kredi KOBİ Kredileri hakkında bilgilendirme bülteni
Yapı Kredi KOBİ Kredileri – Yapı Kredi İmalat Destek Programı

İmal ettiğiniz ürünleri, verdiğiniz hizmeti sergilemeniz amacıyla katılmayı planladığınız yurtiçi veya yurtdışı fuar ve sergi faaliyetleriniz de unutulmamış. Bir yıl vade ve TL. 50.000.- limitli Fuar ve Sergi Katılım Destek Kredisi ile tanıtım yapabilme şansına kavuşabilirsiniz.

Ofis-ekipman kredisi ise, ofis ekipmanı temini veya yenilenmesi amacıyla azami TL. 30.000.- limitli, iki yıla kadar vadeli bir kredi türüdür.

İşletmenin araç ve/veya filo gereksinimini karşılamaya yönelik olarak üç yıla kadar vadeli Araç ve Filo Kredisi program dahilinde.

Taşeron Firma İşçi Alım Anlaşması ile başvuruda bulunabileceğiniz Dönemsel Çalışan Kredisi ile belli dönemlerde ortaya çıkabilecek eleman ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Kredi, bir yıla kadar vadeli ve TL. 100.000.- azami limitli.

Patent hibesi aldığınızı ya da patent yatırımınızı belgelemeniz koşuluyla toplam harcamalarınızın tamamını Fikir Benim Kredisi ile finanse edebilirsiniz. Kredi bir yıla kadar vadeli olarak kullanabiliyor.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi Yapı Kredi KOBİ Kredileri, bir KOBİ’nin hangi sektörde yer aldığına bakmaksızın oluşturulmuş çeşitli paketlere sahip. Bir yazı içerisinde bunların hepsini açıklayabilmemiz mümkün değil. Bir sonraki yazımızda kaldığımız yerden devam edeceğiz….

Detay bilgiyi bankanın resmi web sitesinden alabilirsiniz.

Yapı Kredi KOBİ

İlginizi Çekebilir

TCMB Faiz İndirim Kararı

TCMB Faiz İndirim Kararı

İçindekiler TCMB Faiz İndirim Kararı Bugün açıklanan TCMB Faiz İndirim Kararı ile bir hafta vadeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir