Faizsiz Kredi Nedir?

İçindekiler

Faizsiz Kredi Nedir?

Bankaların farklı ürünleri kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanırlar. Birçok banka artan rekabet ortamında kullanıcıları kendilerine bağlamak ve onlar ile ilgili işlemler yapabilmek adına farklı kampanyalar düzenleyebilirler.

Özellikle son dönemde karşımıza çıkan faizsiz kredi ürünleri bankaların, mudilere uyguladığı özel ve avantajlı hizmetlerin başında gelmektedir.

İşlem hacmi çok olan müşterileri en azından faiz almadan kendilerine çekmek isteyen bankalar, ilerleyen aşamada kazanacakları farklı işlemlerin olduğunu hesaplarlar. Bu neden ile kesinlikle uygun olan bu işlemler kullanıcıları da cezbederek, hesaplarını o bankaya taşımalarına neden olabilir.

Bireysel ya da kurumsal kullanıcılara farklı şekillerde uygulanan bu krediler, işlem masrafları, hesap işletim ücretleri, otomatik ödeme talimatları ve farklı işlemleri bankadan yapmanız sayesinde bankaya farklı bir para kazanma kapısı açılacağı için tercih edilir. Sizler de zaten bu işlemlere ödediğiniz parayı bu bankaya geçerek öder ancak artı olarak faizsiz kredi kullanma olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu etkili ürünler sayesinde sizler de inanılmaz ve oldukça başarılı bir hizmet alabilirsiniz.

En farklı bankacılık ürünlerinden olan bu hizmetler, kullanıcılara belirli bir kredi limiti tahsis edilerek uygulanır. Bu şekilde kullanıcılar bankadan çekecekleri paralara geri öderken hiçbir şekilde faiz ödemezler.

Bazen masraflı bazen de masrafsız olarak uygulanabilen bu tip krediler, kullanıcılara faiz gideri olmadan avantajlı kredi kullanma olanağı sunacaktır. Bu etkili ve ideal hizmetleri gerek gördüğünüzde sizler de kullanabilirsiniz. Ancak her banka sürekli olarak bu tip bir hizmet sunmaz. Bu işlem bankadan bankaya değişen ve dönemsel olarak sunulan bir üründür. Bu neden ile sizler de faizsiz kredi kullanmak isterseniz, bankalar ile görüşmeli ve bu gibi konular hakkında sizlere de bilgi verilmesini sağlayabilirsiniz. Etkili ve kesin çözümler için diğer işlem masraflarının da öğrenilmesi önemli bir konudur.

Bu arada bazı bankaların zaman zaman düzenledikleri kampanyalarla özel kullandırım şartlarına tabi faizsiz kredileri gündeme getirdikleri bir gerçektir.

Kullandırım koşullarına tam olarak uyulduğu takdirde özellikle küçük esnaf için oldukça verimli bu kredileri bankalardan takip etmekte yarar var.

Örneğin Halkbank’ın şu günlerde uygulamaya koyduğu ” Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenlere Kredi ” KOSGEB’den hibe desteği alanların faydalanamayacağı ancak el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet sürdüren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar sıfır faizli olarak kredi kullanımına hak kazanabilmektedirler.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir