Bu neden ile kredi alamıyorum dediğiniz durumlarda mutlaka bankanın geçerli nedenleri vardır.
Bankalar aslında müşterilerine kredi vermeye hevesli görünseler de işin iç yüzü aslında öyle değildir.

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

İçindekiler

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Değişen dünya ve ekonomik koşullar nedeni ile bankacılık sektöründe çok farklı ve etkili ürünler ile karşımıza çıkıyor. Özellikle kar amacı gütmelerinden dolayı artık daha ticari olarak işlemler yapılıyor. Sizler de bankalardan genellikle kredi kapsamında yararlanıyor olabilirsiniz.

Başvurularınız sonucu olumsuz olduğunda kredi alamıyorum acaba sebebi nedir diye sorduğunuz durumlar oluyordur.

Bankalar sayısal ve finansal verilere dayalı çalışan ve riski çok sevmeyen kuruluşlardır. Her konuda titiz davrandıklarından dolayı kredi tahsis ve kredi onayı esnasında  farklı kriterleri de göz önünde bulundururlar.

Bankalar aslında müşterilerine kredi vermeye hevesli görünseler de işin iç yüzü aslında öyle değildir. Kredi konusunda özellikle geri dönüşün doğru şekilde sağlanması banka için önemlidir. Bu neden ile kredi alamıyorum dediğiniz durumlarda mutlaka bankanın geçerli nedenleri vardır. Bu nedenlerin başında sizin kötü siciliniz olabilir. Bir şekilde daha önce yasal takibe düşmüş olmanız ya da farklı sorunlar bu işlemlere neden olacaktır. Bunun yanı sıra düzenli ve uygun gelirinizin olmaması da bankalar için kötü bir not olarak hanenize eklenecektir. Bu şekilde sizler için uygun olan bir zeminin henüz olmadığını söylemek hiç de yanlış olmaz.

Her şekilde sizlerin garantili dönüşlerinizi gören kurumlar size zaten kendi elleri ile kredi sunacaklardır. Aktif bir pazarlama ve analiz ağı olan bankalardan kredi alabilmenin birçok değişik yolu da bulunmuyor değildir. Özellikle olumsuz cevap aldığınız bankaya neden kredi alamıyorum diye gidip sormanızda ve sorunu netleştirmenizde fayda vardır. Bu şekilde sorunun bir yanlış anlama olup olmadığını da bilmeniz önemlidir. Ayrıca tüm şartlar olumsuz olsa bile gayrimenkul ipoteği karşılığında her banka size kredi verebilir. Taşınmasın ekspertiz değeri belli olduktan sonra üzerine ipotek konarak en uygun şekilde krediye teminat olarak gösterilebilirler. Çok elzem durumlarda sizler de bu tip bir çözümden yararlanabilirsiniz.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir