zor ve karmaşık olan kredi onay süreci bazen kullanıcıların kafalarının karışmasına neden olabilir.
Kredi başvurusunda ön onay almanız, kredi verilebilir olduğunuzun göstergesidir.

Kredi Onay Süreci Nasıl İşler?

Kredi Onay Süreci Nasıl İşler?

Farklı nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğunuz paranın en uygun şekilde bulunduğu yerler bankalardır. Bankalarda kredi işlemlerinizi hallederek, ihtiyaç duyduğunuz şekilde paranızı alabilirsiniz.

Ancak zor ve karmaşık olan kredi onay süreci bazen kullanıcıların kafalarının karışmasına neden olabilir.

Bankalara farklı yollardan yaptığınız kredi başvurularının ilk aşaması ön onay işlemleridir. Bunun için SMS, direk başvuru ya da online kredi başvurusu şeklinde işleme başlanabilir. Bu süreç bankaların ön değerlendirmesi sonucu size olumlu ya da olumsuz bir şekilde dönüş sağlanması ile sonlanacaktır. Ön onayı aldıktan sonra diğer aşamalara geçilir.

Kredi başvurusunda ön onay almanız, kredi verilebilir olduğunuzun göstergesidir. Kredi notunuz uygundur ve diğer işlemlerinde olumlu olması durumunda kredi tahsis işleminizi başlatılabilir. İkinci kredi onay süreci  ise, bankada ki bilgilerinizin güncellenmesi ve teyit edilmesi aşamasıdır. Bu aşamada gelir beyanlarınız resmi belgeler ile teyit edilir. Tapu veya ruhsat gibi belgeler evraklarınızın içine eklenir. Tüm işlemler onay süreçleri aşamasında yer almaktadır. Bu evrakları ve beyanları tam olarak düzenleyebilirseniz bundan sonra ki aşama istenen tutarın önce şube sonrasında genel merkez tarafından onaylanması gerekecektir.

Çok az bir olasılık da olsa bazen genel merkezler tüm onayları geçmiş kredi başvurularını da ret edebilir. Bu tip durumlar ender görülse de bankaların bireysel kredi değerlendirme departmanlarının detaylı incelemeleri doğrultusunda yapılmaktadır. Yani bir kredi başvurusu yaptığınızda kredi işlemlerinizi uzun bir kredi onay süreci ile değerlendirilmeye esas alınacaktır. Bunun amacı ise verilen kredilerin geri ödenmesinin garanti altına alınmasını sağlamaktır. Özellikle riski büyük olan krediler için daha titiz çalışmalar yapılırken, tüketici kredisi ve ufak miktarlarda ki kredilerde bu süreç daha yüzeysel olarak gerçekleşecektir. Etkili ve doğru işlemleri yapabilmek adına sizlerde bankanızın şubeleri ile görüşebilirsiniz.

 

Kredi Onay Süreci Nasıl İşler? Farklı nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğunuz paranın en uygun şekilde bulunduğu yerler bankalardır. Bankalarda kredi işlemlerinizi hallederek, ihtiyaç duyduğunuz şekilde paranızı alabilirsiniz. Ancak zor ve karmaşık olan kredi onay süreci bazen kullanıcıların kafalarının karışmasına neden olabilir. Bankalara farklı yollardan yaptığınız kredi başvurularının ilk aşaması ön onay işlemleridir. Bunun için SMS, direk başvuru ya da online kredi başvurusu şeklinde işleme başlanabilir. Bu süreç bankaların ön değerlendirmesi sonucu size olumlu ya da olumsuz bir şekilde dönüş sağlanması ile sonlanacaktır. Ön onayı aldıktan sonra diğer aşamalara geçilir. Kredi başvurusunda ön onay almanız, kredi verilebilir olduğunuzun göstergesidir. Kredi notunuz uygundur…

Makalemizi değerlendirir misiniz ?

0

User Rating: İlki ol!

About admin

İlginizi Çekebilir

Bankaların Konut Kredisi Yapılandırma Şartları

Bankaların Konut Kredisi Yapılandırma Şartları

Önce kısaca Konut Kredisi Yapılandırma neden yapılır ve ne anlama gelir sorularına yanıt verelim. Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir