Masrafsız Kredi Nasıl Alınır?

Masrafsız Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar kullanıcılarına farklı hizmetler ve aracılık hizmetleri sağlayarak kazanç elde eden kuruluşlardır. Özellikle krediler bankaların en büyük gelir kapıları içinde yer almaktadır. Farklı nedenlerden dolayı krediye ihtiyaç duyduğunuzda sizler de uygun faiz ve masrafsız kredi arayışına girersiniz.

Özellikle dosya masrafları, kredi tahsis ücretleri ve kredi faizleri bankaların en büyük gelir kapısıdır. Ancak farklı nedenlerden dolayı günümüzde bankalar farklı işlemler yapabiliyorlar. Kredi hedeflerinin tutturulamaması, rakip bankaların farklı uygulamalar ve avantajlar ile kredi vermesi ve diğer etmenler nedeni ile krediler de özel durumlar söz konusu olabiliyor.

Sizler için sunulan etkili ve ideal hizmetlerin yanı sıra her zaman en farklı beklentilerin karşılanması da gerçekleşecektir. Özellikle bankaların tanıtım kampanyaları, yıl sonu hedeflerini tutturma çabaları ve rekabet gibi unsurlar ile düşük faiz ve dosya masrafsız kredi uygulamaları müşterilere duyurulacaktır.

Bazı hedefleri tutturma konusunda öncelikler değişebileceğinden bankalar bu tip bir uygulamayı hızlı bir şekilde yapabilirler. Özellikle beklentiler bu durumlarda etkilidir. Ancak bazı bankalar dosya masrafı almayıp, bu geliri farklı bir kalemde de uygulayabilirler. Örneğin bir puan daha fazla faiz, yüksek kredi tahsis ücretleri , sigorta yapmak veya otomatik ödeme talimatı almak gibi değişik gelir kaynaklarını kullanabilirler.

Durum böyle olduğundan bir yerden azaltamaya, diğer taraftan artışa gittiklerinden dolayı sonuç aslında diğer bankalar ile aynı hesaba gelebilir. Bu tip kredilerde olayın işleyişini en net çözebileceğiniz şekilde ise toplam maliyetinizi ve yıllık bazda ödenecek olan masraflar dahil orana bakmanız gerekir. Bu şekilde masrafsız kredi kullanıyorum derken çok daha fazla geri ödeme yapmaktan da kurtulabilirsiniz. Bu farklı yöntemler bir pazarlama hilesinden ibaret değildir. Ancak bazı bankalar sağlam gördükleri müşterilerine uygun ve masrafı olmayan krediler de sunabilirler. Bu gibi durumlarda da yukarıda bahsettiğimiz toplam geri ödeme kıyasını kullanabilirsiniz.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.