Kredi Faiz Oranları Düşüyor Mu ?
Bu haberimizde Garanti bankası’nın son kredi kampanyaları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Kredi Faiz Oranları Düşüyor Mu ?

İçindekiler

Son günlerde sıkça tartışılan bir konu olan kredi faiz oranları hakkında yaptığımız araştırmalarda , bankaların kredi faiz oranlarında çok fazla olmasa da indirimler olduğu görülmekte.

Kredi faiz oranlarının düşük olması yatırımların hızlanmasına yol açacak beklentisi hakim. BDDK Kredi kararları da açıklandı. Kredi kartı ve ihtiyaç kredisi gecikmeleri yaşayanlar için kredi yapılandırma koşulları bankadan bankaya değişmekte.

Bu haberimizde Garanti Bankası’nın son kredi kampanyaları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Garanti Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nın 27 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren taksit kararını tüm kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarına uygulayacağını ve 72 aya kadar vade uygulayacağını açıkladı.

Banka, buna ilave olarak bireysel ihtiyaçlar için hazırladığı yeni Garanti’den İhtiyaç Kredisi Fırsatı kampanyası için %1,14’dan başlayan faiz oranlarını uyguluyor.

Ana hatlarıyla 3-48 ay arasında vadelendirme yapılmaktadır. %1,14 faiz oranı TL.50.000.- ve üzeri tutarlarda 48 aylık vadeli bireysel ihtiyaç kredileri için uygulanmaktadır.

Garanti Bankası’nın esnaf ve KOBİ’ler için şu anda uyguladığı Destek Kredisi ise en az 1 ay, en fazla 36 ay vadeli. Kampanya kapsamında kredi limiti TL. 1.000.- ve TL. 50.000.- olarak belirlenmiş. Aylık eşit taksitler halinde de kullanılabilecek kredi için Cep veya İnternet yoluyla yapılan başvurular banka kredi komitesinin kredi talebini incelemesinin ardından kesin kredi onayı na dönüştürülecektir. Bu nedenle bireylerin Findeks Kredi Notu önem kazanmaktadır.

 

KOSGEB Acil Kredi Faiz Desteği!

Terör Olaylarından ve Afetlerden Olumsuz Etkilenen KOBİ’ler için KOSGEB azami TL.100.000.- kadar destek veriyor.

Sel, su baskını, zelzele, büyük kuraklık, anormal şiddette fırtına gibi doğal afetlerden ve özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde yaşanan terör olaylarından zarar gören KOBİ’ler için KOSGEB 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi verilecek.

kosgeb-acil-kredi-faiz-destek

KOSGEB Yedi banka ile işbirliği yaparak krediyi bu bankalar vasıtasıyla kullandıracaktır.

Bu bankalar;
• Akbank T.A.Ş.
• Denizbank A.Ş.
• Şekerbank T.A.Ş.
• T. Garanti Bankası A.Ş.
• T. Halk Bankası A.Ş.
• T. Vakıflar Bankası T.A.O.
• Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

Bu faizsiz kredilerden imalat sanayiinde ve Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyette bulunan tüm işletmeler yararlanabilecektir. Bu firmaların KOSGEB Veri Tabanı’nda güncel kayıtlarının olması şarttır. KOSGEB Destek Kredisi, ilk yılı ödemesiz , geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli olarak kullanılabilecektir. Krediyle ilgili olarak faiz/kâr payının tamamı KOSGEB tarafından karşılanacaktır.
31.12.2016 Tarihine kadar sürecek bu program kapsamında teminat sorunu yaşayabilecek işletmelere yönelik olarak Kredi Garanti Fonu A.Ş. de protokole taraf olmuştur.

About admin

İlginizi Çekebilir

kredi başvurusu

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021 Güncel

Bankalardan kredi kartı almak için başvuru yapmak için pek çok yöntem bulunmakta. Kredi başvurusu nasıl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir