Şekerbank’ta hisse satış açıklaması

Şekerbankta hisse satış açıklaması.

Şekerbank ile ilgili olarak , ana hissedarlar tarafından yapılan hisse satış süreci ve yetkilendirmeye ilişkin açıklama 31 aralık 2015 tarihindeKAP’a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) bildirildi.

30 Aralıkta banka tarafından yapılan açıklamada Şekerbank T.A.Ş. sermayesinin %19,37’sini temsil eden Milli Servet Fonu “Samruk-Kazyna” JSC’ye ait hissenin , “Kazkommertsbank” JSC (“KKB”) tarafından satın alınmasına dair Hisse Satınalma Anlaşması imzalandı.

Bu kere 31 aralık 2015 tarihinde Şekerbank ana hissedarı durumundaki Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı (SEMVAK), Samruk Kazyna JSC ve Kazkommertsbank JSC tarafından  yeni bir açıklama yapılmıştır.

Kazkommertsbank JSC, Şekerbank T.A.Ş’nin sermayesinde bu anlaşmayla sahip olduğu %30.28 payı yeni bir stratejik yatırımcıya satma konusunda Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik Ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı (SEMVAK) ile anlaşmıştır.

Kazkommertsbank JSC, planlanan bu satış sürecini ve stratejik ortakla yapılacak görüşmeleri yürütmesi için InterConsult Uluslararası Finansal Danışmanlık ve Gayrimenkul Yatırım Ltd. Şti. ‘ni yetkilendirilmiştir.

About admin

İlginizi Çekebilir

TCMB Faiz İndirim Kararı

TCMB Faiz İndirim Kararı

İçindekiler1 TCMB Faiz İndirim Kararı1.1 Konutder: Sıra Özel Bankalarda1.2 TİM: Yatırımlar Artacak1.3 GYODER: Konut Sektörü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir