Kredi onayından sonra açılan cari hesaplardan hesap işletim ücreti alınır mı?
Kredi onayından sonra açılan cari hesaplardan hesap işletim ücreti alınır mı?

Kredi onayından sonra açılan cari hesaplardan hesap işletim ücreti alınır mı?

bankacılık hizmetleriKredi onayından sonra açılan cari hesaplardan hesap işletim ücreti alınır mı?

İçindekiler

Bankaların ana gelir kaynaklarından olan krediler, farklı masraf kalemlerinin ve vergilerin de uygulandığı özel ürünlerdir.

Kredi kullanırken bankada hesabınız yok ise öncelikle adınıza bir hesap açılması gerekir.

Bu işlemin ardından kredi kullanımı mümkün olacaktır. Birçok banka kredide hesap işletim ücreti alır. Bunun nedeni kredi ile cari hesabın ayrı işlemlerden oluşmasıdır. Ancak kredi aldığınız bankada kimliğinizin tanınması için sistemde bir hesap ile işlem yapabilmeniz gerekiyor. Bu neden ile normal hesap, krediden farklıdır.

Sizlere sunulan bu etkin ve farklı hizmetler sayesinde sizler de en hızlı ve özel hizmetleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ancak bankaların bu işlemlerden gelir elde ettiğini de unutmayın. Yani bir bankadan kredi açtınız diye kredide hesap işletim ücreti alınmayacak diye bir prosedür maalesef yoktur. Ancak farklı şekillerde sunulan hizmetler dahilinde aldığınız hizmete, başka hizmetlerinde bağlanması sayesinde sizlerde hesap işletim ücretlerinden kurtulabilirsiniz. Bu özel işlemler arasında otomatik ödeme talimatları bankaların en sık uyguladıkları işlemler arasında yer alıyor.

Bankaya istenilen sayıda otomatik ödeme talimatı verdiğinizde sizleri hesap işletim ücretinden muaf tutabilirler.

Farklı bankalar farklı şekillerde hizmet verir. Bankaların bu özel hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiler alarak, artı ve eksilerini değerlendirmeniz sizlerin elindedir. Bazı bankalar  hesap işletim ücreti almayabiliyor. Kredi masrafları ve diğer konularda size yardımcı olabilecek birçok banka da ülkemizde hizmet vermektedir. Bu özel alternatifler bahsettiğimiz gibi, bankadan bankaya ve politikalarına göre değişim göstermektedir. Bu neden ile sizler de bankalar ile ilgili işlemler yaparken, etkin ve özel hizmetler almak istediğinizde kesinlikle araştırma yaparak, bankacılık hizmetlerini iyi şekilde analiz etmenizde fayda bulunmaktadır. Bu şekilde etkin ve farklı bir sonuca ulaşmanız ve masraflarınızı azaltmanız mümkün olacaktır.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir