Çeyiz Hesabı
Çeyiz hesabı nasıl açılır

Çeyiz Hesabı

İçindekiler

Hükümetten evlenecek olanlara büyük destek: Çeyiz Kredisi

Hükümetin üç çocuğa teşvik çalışmaları devam ederken, diğer taraftan da evlenecek olanlara finansal destek için “Çeyiz Hesabı” adı altında çalışmalar başlatıldı.

25 yaşın altındaki evlenecek çiftlere TL. 10.000.- faizsiz Düğün Kredisi verilecek. Geri ödeme iki sene sonra başlayacak ve herkesin bütçesine uygun taksitler halinde olacak. Gelin ve damat adaylarının mesleki durum , aylık gelir ve aile kaynakları dikkate alınacak.

Devletin verdiği bu destek üzerine kayıtsız kalmayan bankalar hemen yeni Vadeli Mevduat Ürünü piyasaya sürdüler. Bunlardan biri Halkbank Çeyiz Hesabı.

Halkbank çeyiz hesabı şartları , en geç 27 yaşına kadar ilk evliliklerini yapacaklara ve Mavi Kart sahiplerine devlet katkısı ile birlikte birikim yapma fırsatı veriyor.

Aylık veya üç aylık düzenli ödemelerle Türk Lirası olarak TC vatandaşlarının birikimlerini değerlendirebilecekleri bu hesaplardan her yıl için en fazla 2 defa para çekim hakkı bulunmakta.

Daha detaylı bilgi için Halkbank şubelerine başvurmanız yeterli.

Düzenli ödemelerle uzun dönemli birikim sağlayan, devlet katkılı Vadeli Mevduat paketi oluşturan bir diğer banka ise Yapı Kredi oldu.

Daha hiç evlilik yapmamış ve 24 yaşını doldurmamış TC vatandaşlarının ve Mavi Kart sahiplerinin faydalanabileceği bu fırsat için devlet katkısından faydalanabileceksiniz.

Yapı Kredi Çeyiz Hesabı’yla dilediğiniz zaman yapacağınız ödemelerle avantajlı faiz oranlarından faydalanabileceksiniz.

Çeyiz hesabı nasıl açılır ve daha detaylı bilgi ve çeyiz hesabı açma için size en yakın Yapı Kredi şubesine uğrayabilirsiniz.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir