Borç Kapatma Kredisi veya Borç Transfer Kredisi
Borç Kapatma Kredisi veya diğer adıyla Borç Transfer Kredisi veren bazı bankalar.

Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi  veya Borç Transfer Kredisi

Kişisel ihtiyaçların artmasının yanı sıra , enflasyon artışıyla beraber bireylerin harcamaları da artmıştır.

Kişisel ihtiyaçların giderilmesi için harcama yaparken maaşımızı veya gelirimizi her zaman göz önünde bulundurarak ” ayağımızı yorgana göre uzatmalıyız”. Ancak günlük hayatta işler göründüğü gibi gitmemektedir.

Hem ortaya çıkan ani ihtiyaçlar hem de firmaların yaptığı cazip kampanyalar bizi bir alışveriş çılgınlığına götürmektedir. Bütün bunların yanı sıra ödeme araçlarının gelişimi tüketim ihtiyacımızı körüklemektedir.

Örneğin eskiden cebimizdeki para kadar alış veriş yapardık. Ancak günümüzde durum böyle olmamakta:( Cebimizdeki kredi kartı patlamaya hazır bir bomba gibi tehlike arz etmektedir.

Hiç ihtiyacımız olmadığı halde harcama yapmaya bizi teşvik eden kredi kartlarının bilinçsizce kullanılması bankaya olan borçlarımızın artmasını ortaya çıkarmaktadır.

Vadesi geldiğinde ödeyemediğimiz kredi kartı borçları için ya kredi kartımızı taksitlendirme ya da acil ihtiyaç kredisi kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Herkesin cebinde birden fazla kredi kartı olduğunu düşünürsek , tüketiciler aynı anda birden fazla bankaya borçlu duruma düşmektedirler.

Kısıtlı maaşa veya gelire sahip olanlar bu borçları takipte sıkıntı yaşayabilmekte hatta bazen son ödeme günlerini atlayabilmekteler. Bu durumda bankada olan kredi sicili bozulmakta doğal olarak kredi notu da etkilenmektedir. Böylece ileri tarihlerde banka kredilerinden faydalanma şansı gittikçe azalmaktadır.

Bu durumu fark eden bankalar çok sayıda bankaya kredi kartı borcu olanlar için yeni bir kredi kampanyası oluşturarak , tüm borçların tek bir yere toplanmasını sağlamaya çalışmışlardır.

Bu tür Borç Kapatma Kredisi veya diğer adıyla Borç Transfer Kredisi veren bazı bankaları size bildirmek istedik.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi ;

Şekerbank Borç Transferi Kredisi ile başka bankalarda bulunan bireysel veya kredi kartı borçlarınıza ilave olarak kredili mevduat hesabı borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi şartları:
Maksimum Kredi Tutarı : TL. 100.000.-
Faiz Oranı : 3-36 Ay % 1,48
Kredi Vadesi : 3-36 Ay

Bu kredi için banka kredi borçlusu için yıllık hayat sigortası yapmakta ve Kredi Tahsis Ücreti olarak TL. 500.- uygulamaktadır.

Finansbank Borç Transferi Kredisi

Borç transferi yapan bankalar arasında bulunan Finansbank bu kredi kampanyasında %1,39’dan başlayan faiz oranlarıyla diğer bankalarla rekabet etmektedir.

Diğer bankalardaki Konut Kredisi, Ek Hesap gibi krediler ile Finansbank’a olan borçlarınız bu kampanya kapsamında bulunmamaktadır. Ayrıca karşı banka kredi borcunun tamamı transfer edilebilmekte ve daha düşük tutarlı transfer kabul edilmemektedir. Ancak karşı banka kredi kartı toplam borcu yanı sıra toplam borçtan daha düşük bir tutarın transferine onay verilmektedir.

Yine Finansbank Borç Transferi Kredisi için hayat sigortası yapılması gerekmekte ve Kredi Tahsis Ücreti uygulanmaktadır.

 

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi

Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi azami 18 ay vadeli ve TL. 20.000.- ‘ye kadar limitle tahsis edilebiliyor.

İsterseniz krediyi 3 ay sonra ödemeye başlayabiliyorsunuz. Taksitlerinizi eşit miktarlarla seçebileceğiniz gibi değişken taksitli ödeme planlarından faydalanabiliyorsunuz.

Akbank Taksitli Borç Transferi

Akbank Taksitli Borç Transferi sayesinde diğer bankalardaki borçlarınızı Axess’e aktararak , uygun faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz.

Axess sahibi olanlar başka bankalarda bulunan kredi kartı borçlarını Axess’e aktararak kolayca geri ödeme şansına sahip oluyorlar.

Akbank Taksitli Borç Transferi kampanyası 2-9 arası taksit seçenekleriyle ve TL. 20.000.- ‘na kadar uygulanıyor.

Kampanya kapsamında Taksitli Borç Transferi işlemlerinde kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.

Aylık taksit tutarı kredi kartı ile yapılan diğer harcamalarda olduğu gibi, her ay hesap kesim tarihinizde kredi kartı ekstrenize yansıtılır ve taksitlerinizi her ay ekstrede belirtilen son ödeme tarihine kadar ödeyebilirsiniz.

Yukarıda özet olarak verdiğimiz Borç Kapatma Kredisi kullandıran bankaların size en yakın şubesine uğrayarak veya web sitelerini ziyaret ederek kampanyalar hakkında son ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bankaların kampanya koşullarında her an değişiklik yapma hakları olduğunu unutmayın.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir