Kredi Kartı ile Online Alışveriş

Kredi Kartı ile Online Alışveriş

Kredi Kartı ile Online Alışveriş, geçtiğimiz birkaç yıl evvelinde büyük bir kesimin dudak büktüğü bir ödeme yöntemi iken bugün özellikle sanal alışveriş siteleri sayısındaki artışa paralel olarak büyük bir hacim kazanmış hemen herkesin kullandığı bir alışveriş sistemi haline gelmiştir.

İnternet  dünyası  ve teknolojik alandaki gelişmeleri dikkate aldığınızda yakın gelecekte daha hızlı gelişmeler yaşanacağı açıktır.

Bu gelişmeler yaşanırken doğal olarak hırsızlık, kötüye kullanma, dolandırıcılık gibi bu sistemleri kullanan bireylerin zarar görme ihtimalleri de artmaktadır.

Bankalar, online alışveriş siteleri ve online ödeme sistemi geliştiren firmalar bu konuda her türlü tedbiri almaya çalışmalarına karşılık bu alandaki kötü niyetli kullanımların önüne geçilememektedir.

İnternet  siteleri üzerinden Kredi Kartı ile Online Alışveriş yapmaya karar veren kişilerin de kendi güvenliklerini düşünerek belli kurallara riayet etmeleri, bu alandaki gelişmeleri takip etmeleri en doğrusu olacaktır.

Bankalar bu konuda bir adım daha atarak online alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yaparken en çok kullanılan yöntem olan kredi kartları ile ilgili yeni bir karar almışlar.

Buna göre Kredi Kartı ile Online Alışveriş yapmak isteyenler 17 ağustosa kadar kartı almış oldukları bankaya müracaat ederek kredi kartlarının sanal alışverişe açık olmasına onay vermek durumundalar.

Bu işlemi yapmayan, yani kredi kartının sanal alışverişe açık olmasını onaylatmayan kişilerin kredi kartları ilgili banka tarafından otomatik olarak 17 ağustostan itibaren internet üzerinden  alışverişe kapatılacak.

Kredi Kartı ile Online Alışveriş

Anılan tarihten itibaren bankalar tarafından verilecek kredi kartları online alışverişe kapalı olarak müşteriye teslim edilecek. Kredi kartını alan müşteri sanal alışveriş yapmak istiyorsa, kartını aldıktan sonra ilgili bankanın müşteri hizmetleri ile görüşerek kredi kartının sanal alışverişe açık hale getirilmesini talep edebilecek.  Onaylar yazılı olarak yapılabileceği gibi kabul eden bazı bankalarda telefon bankacılığını kullanarak yapılabilecek.

İnternet kullanımının artış gösterdiği bir alan da mobil cihazlar.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir etkinlikte (Webrazzi Mobil 2017 ) sayıları milyonları aşan kullanıcının dijital bankacılık işlemlerini, TV içerik izlemelerini mobil cihazlardan yaptıkları açıklandı. Bu nedenle büyük reklam verenlerin toplam reklam harcamaları içerisinde mobil pazarlama ve mobil reklam bütçelerini artırdıkları belirlenmiş. Bankalar artık dijital müşteri sayılarına da dikkat eder olmuşlar.

About admin

İlginizi Çekebilir

Aidatsız kredi kartı veren bankalar 2019

Aidatsız kredi kartı veren bankalar 2019

Genel olarak baktığımızda; bankadan hizmet aldığınız zaman bu hizmetin karşılığında bir miktar hizmet ücreti ödemek …

2 comments

  1. Bu yeni haber için teşekkür ederiz. Doğrusu önemli bir gelişme. Böylece bazı ihtilafların önüne geçilmiş olacak. Bu arada Paypal hizmetlerinin durdurulmasıyla ilgili bir gelişme var mıdır?

  2. Kayhan Bey, İlginize teşekkür ederiz. Haklısınız, bir çok suistimalin önüne geçebilecek bir uygulama. Paypal konusunda ise firmanın genel müdürlüğüyle yapmış olduğumuz görüşmelere göre, ülkemizde tekrar kullanıma açılması gibi bir gelişme bulunmamakta maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.