Kredi Kartı Başvurusu 2021

2021 yılına girildiğinde, değişen ve güncellenen sistemler içerisinde nasıl kredi kartına başvurabileceğinizi sizlere anlatacağız. Kredi kartı başvurusu yıl içerisinde vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek gibi duruyor. Kredi kartı başvurusu yaparken dikkat etmeniz gerekenler ve başvuru süreci hakkında tüm bilgiyi makalemizi okuyarak edinebilirsiniz.

Kredi başvurusu gibi, kredi kartının da başvuru süreçlerinde izleyebileceğiniz birden fazla sayıda yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin her birinden olumlu veya olumsuz sonuç almanız mümkündür. Kredi kartı başvurusu 2021 dilerseniz internetten dilerseniz de banka şubelerinden yapılabilmektedir.

İçindekiler

Kredi Kartı Başvurusunun Çeşitleri Neler?

Çağımız teknoloji çağı olduğu için, hemen hemen her sektör yavaş yavaş teknoloji ile entegre olmaya başladı. Diğer tüm sektörlerden önce sistem ile entegre olan sektör ise bankacılık sektörüydü. Teknolojiden faydalanan sistemler sayesinde, günümüzde de evinizden veya oturduğunuz bir kafeden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Yapacağınız başvuruların sonucunu nasıl takip etmeniz gerektiğini de yazımızın ilerleyen kısmında öğreneceksiniz. Kredi kartına yaptığınız başvurularınızın sonuçlarını sorgulamak ve başvuru çeşitleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için, okumaya devam etmeniz yeterli.

Bankaların İnternet Siteleri Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı talebinde bulunmak istediğiniz bankanın, bizzat kendi resmi web sitesi üzerinden kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu 2021 yılında internetten nasıl yapılmalı? ;

 • Kredi kartına ihtiyaç duyduğunuz bankanın ismini Google arama motorunda aratın.
 • Arattığınız bankanın resmi web sitesine giriş yapın.
 • Kart başvurusunun yapıldığı bölüme tıklayın.
 • Gerekli bilgilerinizi girin.
 • Tüm bilgilerinizi eksiksiz girdikten sonra, talep ettiğiniz tutarı belirtin.
 • Başvuruyu tamamlayabilirsiniz.

SMS Yoluyla Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi, kredi kartına da başvuru sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı başvurusu SMS ile nasıl yapılmalı? ;

 • Bankaların SMS yolu ile açtığı kart başvurularını bulun.
 • Bulduğunuz başvuruların ismini, mesaj yazma bölümüne yazın.
 • Genellikle sonrasında T.C kimlik numaranızı yazmanız istenir.
 • TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra, bankanın belirlemiş olduğu numaraya SMS atın.

Süreçte dikkat etmeniz gereken konu, bankanın açmış olduğu kredi kartının limiti ve faiz oranları gibi konuların paketlerden paketlere değişmesidir. Kredi kartı başvurusu yaparken muhakkak içeriğinin sizlerin ihtiyaçlarına yönelik olduğundan emin olun.

Kredi Kartı Başvurusunun Sonucunu Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Kredi kartlarına yaptığınız talep, olumlu veya olumsuz olarak cevaplandırılmak zorundadır. Talebinizin sonucunu kontrol etmek için, bankaların müşteri hizmetleri numaralarını arayabilirsiniz. Bankaların müşteri hizmetleri numaralarını öğrenmek için kredi kartı bilgileri öğrenme yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu sorgulama için, izlenmesi gereken yollar;

 • Google’a başvuru yaptığınız bankanın adının yanına, “kart başvuru sorgulama” yazarak aratın.
 • Çıkan sayfalar arasından, bankanızın resmi web sitesine girin.
 • Sizlerden bazı bilgileriniz istenilecektir. (T.C, GSM numaranız ve güvenlik kodu gibi.)
 • Gireceğiniz bilgilerin hatasız ve başvuruyu yapan kişiye ait olduğuna emin olun.
 • Ardından başvurunuzu sorgulatabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Olumsuz Sonuç Neden Alınır?

Kart başvurularınızda olumsuz sonuç almanız birkaç sebebe bağlı olabilir. Birincisi daha önceden aldığınız krediler sonrasında, sizler için verilen kredi notu, o kartı almanıza yeterli referans sağlamıyordur. İkincisi kredi kartı başvurusu 2021 içerisinde gelen gelirinizin oldukça üzerindedir. Yani banka aldığınız kartın borcunu ödeyemeyeceğinizi düşünüyordur.

Bu ve buna benzer yazılar ile kredi ve kredi kartlarıyla alakalı daha çok bilgi almak için sitemizi takip edebilirsiniz.

About admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartlarında Taksitlendirme Süreleri Değişti

Kredi Kartlarında Taksitlendirme Süreleri Değişti

İçindekiler Kredi Kartlarında Taksitlendirme Süreleri Değişti Kredi kartlarında taksitlendirme süreleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir