Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Yakın zamanda yayınladığımız bir tanıtım yazısında Evlilik Kredisi Veren Bankalar ‘ı incelemeye çalışmış ve Ziraat Bankası, İş Bankası ve Garanti Bankası’nın o tarihte Evlilik Kredisi vermediklerini ancak bunun  ileride bu krediyi vermeyecekleri manasına gelmeyeceklerini belirtmiştik.

İnceleme yaparken bu bankalar aklımıza geldi ve özel olarak bu bankaların web sitelerini ziyaret ederek bilgi almaya çalıştık. Ve gördük ki bu bankalar hala Evlilik Kredisi adı altında bir kredi paketi oluşturmamışlar.

Ancak Yapı Kredi  Bankası’nın bu özel gün için hazırladığı bir kredi paketi olduğunu tespit ettik. Banka evlilik adayı çiftlerin evlilik hazırlıkları için kullanabilmeleri amacıyla oluşturduğu bu kredi paketiyle çiftlerin bu özel gününde destek olmayı amaçlamış.

Nişan, düğün, balayı ve özellikle beyaz eşya ve mobilya çeyiz paketi harcamaları için en yakın Yapı Kredi şubesi sizi bekliyor. Tabii şubeye gitmeye gerek kalmadan bankanın web sitesinde Kredi Şimdi üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. SMS ve Yapı Kredi Telefon Bankacılığı diğer başvuru kanallarınız olabilir.

Kredi alacak kişinin ve tabii varsa kefilinin nüfus cüzdan fotokopileri, gelir belgesi, abone olunmak suretiyle alınan bir hizmetin, kredi başvuru tarihinden üç ay içerisinde müşteri adına düzenlenmiş bir fatura sureti veya ikametgâh belgesi başvuru için yeterli kabul edilmekte.

Kredi azami 48 ay vadeli olarak kullandırılırken, kredi borçlusunun geri ödemesini rahatlatmak amacıyla çeşitli vade ve masraf seçenekleriyle oluşturulmuş.

VakıfBank ise Evlilik Kredisi için ayrı bir kredi paketi oluşturmayarak, bireysel krediler faslında , Taksitli İhtiyaç Kredisi içerisinde bu krediye yer vermiş.

Evlilikten eğitime, beyaz eşyadan mobilyaya kadar açılan geniş bir yelpazede 48 aya kadar vade seçenekleriyle bu krediyi tahsis eden banka aylık, üç aylık veya değişken taksitlerle kredinin geri ödenmesine olanak sağlayarak, kredi borçlusunu rahatlatmayı amaçlamış.

Belli ve düzenli gelir sahibi gerçek kişilere, haklarında yapılacak istihbaratın olumlu çıkması halinde hayat sigortası yaptırılarak kullandırılıyor. Belli şartlarda gerek duyulduğunda teminat karşılığı da kullandırılabilmektedir.

Başvuru için kimlik veya ehliyet aslı ve fotokopisi, gelir durumunu gösterecek bir yazılı belge yeterli görülmekte.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar
Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar olarak incelenen bu iki bankada da faiz oranları kredi başvurusunda bulunan kişinin özelliklerine, talep edilen kredi meblağına ve geri ödeme süresine göre değişiklik göstermekle beraber Yapı Kredi Bankası’nda % 1,39 dan, VakıfBank’ta ise % 1.75 ten başladığı öğrenilmiştir.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir