Ve Garanti Bankası Artık İspanyolların Oldu!
Ve Garanti Bankası Artık İspanyolların Oldu!

Ve Garanti Bankası Artık İspanyolların Oldu!

İçindekiler

Ve Garanti Bankası Artık İspanyolların Oldu!

T. Garanti Bankası A.Ş.’nin % 9,95’ini temsil eden TL 417.900.000.- nominal değerdeki payın BBVA tarafından satın alınması işlemleri hususunda Doğuş Grubu ve Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A anlaşmaya vardılar.

Her pay değerinin TL. 7,95 olarak belirlendiği anlaşmada toplam satış bedeli TL3.322,305,000.- olarak hesaplandı. Kanuni işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte satış işlemi kesinlik kazanacak.

Ferit F. Şahenk, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edeceğini, bu satın almanın Türk bankacılık sistemine duyulan güvenin sonucu olduğunu, grup olarak çalışmalarını faaliyet gösterdikleri diğer sektörlerde devam ettireceklerini açıkladı.

Garanti Bankası hakkında detay için tıklayınız>>> Garanti Bankası

Piyasalardaki duyuma göre Saudi Telecom’un Türk Telekomünikasyon AŞ‘de % 55 hisseye sahip iştiraki OTAŞ’ın bankalara önerdiği kredi planı kabul görmedi.

Bankaların bilançoları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Bilançosunu açıklayan bankalardan Vakıfbank’ın geçtiğimiz yıl dönem karı 2.7 Milyar TL olarak açıklandı. Konsolide olmayan bu net dönem karı, geçen yıla göre %40 artışı işaret etmekte.

Bir diğer bilanço haberi de katılım bankası Albaraka Türk’ten.
2016 Yılı için konsolide olmayan net dönem karını TL. 217.609.000.- olarak açıklayan bankanın aynı döneme göre karında % 28’lik düşüş ortaya çıktı.

Piyasa profesyonellerinin açıklamaları doğrultusunda bankaların operasyon giderlerini kontrol altına almaya çalışarak kur ve faizdeki dalgalanmaların önüne geçmeye çalışacakları tahmin ediliyor. Türkiye Bankalar Birliği verilerine bakıldığında geçtiğimiz yıl 2015 yılına göre ülkemizdeki mevduat bankalarının şube sayısı 411 adet, çalışan sayısı ise dört binin üzerinde azalmış.

Bankacılıkta kredi ve ek kredi kullandırım benzeri işlemlerde yeniden yapılandırmanın yeni kanun hükmünde kararname (KHK) ile zimmet suçu olmaktan çıkarılması, bazı kredilerde genel karşılıkları düşüren ve bazı kredilerde yeniden yapılandırmaya imkan veren kredi arzını artırarak kredi maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan yeni yönetmelikleriyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘nun (BDDK) kredi işlemlerini canlandırmak için olumlu adımlar atmakta.

ABank’tan, 96 ay vadeli, 6 milyon dolarlık finansman desteği. ABank’tan, 96 ay vadeli, 6 milyon dolarlık finansman desteği.[/caption]

ABank’tan, 96 ay vadeli, 6 milyon dolarlık finansman desteği.

Stratejik olarak sektör ve müşteri odaklı olarak faaliyetlerine devam eden ABank, ülkemizde güneş enerjisi sektörünün en büyük projelerine imza atan Tekno Ray Solar ile Burdur Çallıca’da, kurulan güneş enerjisi santrali için iş birliğine gitti.

About admin

İlginizi Çekebilir

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

İçindekiler Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler Ödeal İşyerim uygulaması ile artık cep telefonu kullanarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir