KOBİ’lerin KOSGEB kredileri artık Halkbank’ta …..
KOBİ’lerin KOSGEB kredileri artık Halkbank’ta …..

KOBİ’lerin KOSGEB kredileri artık Halkbank’ta …..

İçindekiler

KOBİ’lerin KOSGEB kredileri artık Halkbank’ta …..

KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) finansman ihtiyaçlarını karşılamak onlara destek olmak amacıyla kredi programları hazırlayan KOSGEB , Halkbank ile protokol imzalayarak bu tür kredilerde aracılık görevine soyundu.

KOBİ’lerin bu destek programlarından faydalanabilmeleri için KOSGEB veri tabanına kayıt olmuş olmaları şarttır. Daha önceden kayıt olmuş firmalarının buradaki bilgilerinin güncek olması gereklidir.

Alınan bilgiye göre Halkbank’ın aracılık edeceği KOSGEB Kredileri üç ana başlıkta toplanıyor.

• KOSGEB 2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği
• KOBİ Finansman Destek Programı
• KOSGEB Destek Programları için Teminat Mektubu

2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği;

KOSGEB ve Halkbank arasında imzalanan bu protokol ile KOBİ’ler uygun koşullarla yerli ve yeni makine teçhizat alımı yapabilecekler.

Bunun için firmanın KOSGEB veri tabanına güncel bilgileriyle kayıtlı olması, KOSGEB Desteklerinden yasaklı olmaması ve imalat sanayinde faaliyet göstermesi gereklidir.

Kredi faizinin tamamen KOSGEB tarafından karşılanacağı bu kredi desteğine başvurmak isteyen firmaların 19/09/2016 tarihinden itibaren 15 günlük süre içerisinde başvuru formunu http://kredi.kosgeb.gov.tr adresinden hazırlayarak KOSGEB Müdürlüğüne müracaat etmeleri gereklidir.

KOSGEB Tarafından destek talebi incelenerek onaylanan işletmeler 13 Ekim-11 Kasım 2016 tarihleri arasında KOSGEB tarafından verilen başvuru kodları ile birlikte en yakın Halkbank Şubesine başvurabileceklerdir.

Bu destek kredisinin limiti azami TL. 1.500.000.- dır. Kredi vadesi ise ilk altı ayı geri ödemesiz bakiyesi üçer aylık taksitler halinde toplam 36 aydır.

2016 Yılı Acil Destek Kredisi ;

Kredinin konusu 01.01.2015 tarihinden itibaren ülkemizde yaşanan doğal afetler genel grev, yangın, halk hareketleri, terör vb. durumlardan etkilenen ve bu durumu ilgili resmi makamlardan belgeleyen işletmelere uygun koşullarla finansman desteği sağlanmasıdır.

İmalat sanayinde faaliyet gösteren veya Organize Sanayi Bölgeleri’nde çalışan, KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı ve güncel KOBİ Beyannamesi olan işletmeler, faizi tamamen KOSGEB tarafından karşılanacak bu destekten azami TL. 100.000.- kredi limiti ve ilk yıl geri ödemesiz, bakiyesi üçer aylık taksitler halinde toplam 36 ay boyunca faydalanabilirler.

KOSGEB Destek Programları için Teminat Mektubu;

KOSGEB ve Halkbank arasında imzalanan protokol gereği KOSGEB Destek Programları kapsamında verilen destekler için firmalar uygun koşullarda Teminat Mektubu alabilmek için Halkbank Şubelerine müracaat edebileceklerdir.

Bu protokole göre, teminat mektubu yıllık komisyonu peşin olarak tahsil edilirken, teminat mektubunun risk tutarı KOSGEB tarafından onaylanmış destek tutarını aşmayacaktır.

About admin

İlginizi Çekebilir

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

İçindekiler Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler Ödeal İşyerim uygulaması ile artık cep telefonu kullanarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir