En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada

Geçtiğimiz hafta içerisinde verdiğimiz haberde konut kredisi faiz oranlarında süregelen faiz indirimlerinden bahsetmiştik. Bu hafta başından itibaren bankalardan gelen konut kredisi faiz indirimi haberlerine gerçekten yetişemez olduk. En uygun konut kredisi veren banka her an değişiklik göstermekte.

İçindekiler

T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’de konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmiş.

Ziraat Bankası’nın uyguladığı konut kredisi faiz oranı 10 yıla kadar olan vadede aylık % 1,68 olarak belirlenmiş. Bankadan satın almayı düşündüğünüz konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Doğal olarak kredi konusu konut üzerine banka tarafından ipotek konulmakta, kredi komitesi tarafından gerekli görülmesi halinde ilave teminat talep edilebilmekte. Kredi ödemelerinin devam ettiği süre boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılma şartı bulunmaktadır.

Konut kredisi faiz oranlarında şok indirim!
YapıKredi Bankası 120 ay vadeli krediye uyguladığı aylık faiz oranı % 1,75 olarak açıklandı.

Bankanın kurumsal web sitesinden yaptığı açıklamaya göre bu faiz oranı, konut kredisi başvurusunda bulunan kişinin kredi değerliliğinin banka kredi komitesi tarafından uygun bulunması halinde geçerli. Kredi kullandırım koşuluna ilave olarak, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması şartı eklenmiş.

Dolayısıyla kredi kullanım başvurusunda bulunmadan evvel, kredi kullandırım koşulları ve kredi faiz oranı hakkında dikkatli olmanızı önermekteyiz.

Yaptığımız araştırmalarda QNB Finansbank’ın TL. 100.000.- için 120 aylık vadede konut kredisi faizi olarak aylık % 1,88 uygulamaya başladığını gördük. Aynı kredi tutarı için 60 aylık vadede yine aylık % 1,88 faiz oranı uygulayan banka, kredi vadesi 180 aya çıktığında faiz oranını aylık % 2,06 olarak belirlemiş.

Garanti Bankası’da 120 ay vadeli 100 bin liralık bir konut kredisi için faiz oranını aylık % 1,75 olarak belirlemiş. 20 Yıl vadeye kadar kredilendirme yapan banka, bu vade için faiz oranını % 1,99 olarak belirlemiş durumda.

Geçen haftaki yazımızda da belirttiğimiz gibi Türkiye Halk Bankası A.Ş. şu anda en uygun konut kredisi veren banka olarak gözükmekte.

Halkbank 120 aya kadar olan konut kredi faizini % 1,65 olarak tutmakta.

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir