Sorun çıkan EFT talimatının düzeltilmesi
EFT Talimatınızda sorun oluşursa yapılması gerekenler.

EFT Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

İçindekiler

EFT Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Bankalar ile yaptığımız işlemler maddi yani parasal şeyler olduğundan dikkatli ve tedbirli oluruz. Bazen ise yapılan işlemlerde farklı sıkıntılar yaşanabilir ve işlemler gerektiği şekilde gerçekleşmez.

Kullanıcıların en sık yaşadığı sorunların başında ise EFT hesaba geçmedi sorunu yer alır. Bazen sizin hesabınıza gelen paralar bazen ise başkalarına gönderdiğiniz paralar hesabınıza geçmeyebilir. Bu ve benzeri durumlarda ise ne yapmanız gerektiği bankalar tarafından açık ve net olarak belirtilmiştir. Bu işlemleri doğru şekilde uygulayarak işlemi yeniden düzeltmeniz mümkündür.

Farklı nedenlerden dolayı karşılaşabileceğiniz bu sorun düzeltmeye tabi bir durumdur. Bu neden ile EFT yaptığınızda işlemleri kontrol ederek karşı tarafın hesabına geçmemesi durumunda hemen düzeltme işlemi yapabilirsiniz.

Genellikle hesap numarası, isim ya da banka yanlışlığı nedeni ile EFT hesaba geçemedi gibi bir sorun yaşanır. Bu özel ve farklı sorunlar aslında çözümü kolay olan sorunlardır. Bu tip bir durum ile karşılaşıldığında bankanızın şubeleri , internet bankacılığı ve telefon bankacılığından işlem yapmanız mümkündür. Direkt olarak bankanın yetkilileri ile görüşerek EFT ile ilgili yaşadığınız sorunu anlatabilir ve işlemin iptal edilmesini ya da düzeltilmesini rica edebilirsiniz.

Sistem olarak sizin doğru verileri girdiğinizde işlemin yanlış olması pek mümkün değildir. Ancak bazen banka şubesinden yapılan işlemlerde görevlinin hatası, yanlış algılamalar ve diğer durumlar nedeni ile işlemler doğru olarak yapılamayabilir. Bu ve benzeri durumlarda alıcı EFT hesaba geçmedi diye size beyanat verdiğinde, hemen işlemlerin hesap numarasını, isim soy isim, şube ve banka kod numaralarının kontrol edilmesi önemlidir. Bu işlemlerde hatalar tespit edildikten sonra banka ile görüşülerek ya düzeltme istenir ya da işlemin iptal edilmesi sağlanabilir. Düzeltme işlemi birkaç saat içinde yapılırken iptal işlemi buna göre biraz daha uzun sürebilmektedir.

About admin

İlginizi Çekebilir

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Bu konuda bazı enteresan bilgiler paylaşacağız. Ama ondan hemen şunu belirtelim. Türkiye’de şu an için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir