EFT gün ve saatleri hakkında bilgilendirme
EFT gün ve saatleri nedir

EFT Gün Ve Saatleri Nasıldır?

EFT Gün Ve Saatleri Nasıldır?

Bankacılık sektörü kendi içinde kuralları ve prensipleri olan sektörler arasında yer alır. Özellikle para kazanma kaynaklarından birisi olan bankalar arası işlemler hepimizin her zaman kullandığı işlemlerdir. Bu işlemler içinde ise en çok EFT işlemlerini kullanırız. Bankacılık işlemleri içinde yer alan bu unsur bazen zaman karmaşası yaşamamıza neden olur. Özellikle EFT gün ve saatleri herkes tarafından merak edilen bir konudur. Bu işlem saatleri genellikle Merkez Bankası tarafından belirlenerek netleşir.

Bankalar arasında ki ( EFT ) elektronik fon transfer işlemlerinin kontrolünü merkez bankası sağlar.

Bankalar arasında EFT saatleri farklılık gösterebilir. Örneğin Yapı Kredi eft saatleri ile Garanti Bankası eft saatleri birbirinden farklı olabilir.

Bankalar arası EFT merkezi üzerinden işlem yapılır. Bu merkez ise merkez bankalarının kontrolündedir. Bu neden ile her yıl saat düzenlemeleri ile birlikte merkez bankaları EFT gün ve saatleri konusunda belirlemeler yapmaktadır. Bu belirlemeler doğrultusunda yaz ve kış aylarında farklı olmaktadır. Ancak şimdi online işlemlerinde yoğun olarak kullanılması nedeni ile internet üzerinden yapılan EFT saatleri sabah saat 08:00 ile akşam 17:15 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Bu şekilde sizlerde EFT işlemi yapmak istediğinizde bu saatler içinde işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Eğer işlem saatinde yapamazsanız ertesi gün EFT saatinde işleminizin talimatı gerçekleşir.

Bu özel ve farklı işlemler sayesinde sizlerde bir bankadan başka bir bankaya para transferi yapabilirsiniz. Her zaman en farklı işlemler konusunda sizlere hizmet sunan bankalar şubelerden yapacağınız işlemlerde ise bazen farklılık gösterebilir. İşlem saatleri banka şubesinin açılış ve kapanış saatleri baz alınarak belirlenmektedir. Ancak EFT gün ve saatleri bankalar arasında standart olarak uygulanır. Bu saatlerin dışında işlem yapılamaz. Bunların haricinde ki işlemler için sizler de bankanız ile işlem saatleri hakkında detaylı bir şekilde görüşme yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işlemleri de bu doğrultuda yapabilirsiniz. Bankaların işlemleri belirtilen saatler dışında gerçekleştirilemez.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Bu konuda bazı enteresan bilgiler paylaşacağız. Ama ondan hemen şunu belirtelim. Türkiye’de şu an için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir