Akbank Konut Kredisi Kampanyası
Akbank Konut Kredisi Kampanyası

Akbank Konut Kredisi Kampanyaları

 

Akbank, düzenlediği Konut Kredisi Kampanyası içerisinde çeşitli ürünleri bir arada sunmakta.

Akbank Konut Kredisi Kampanyası dahilinde Sabit Faizli Mortgage, sabit faizli ve eşit taksitli olması dolayısıyla piyasada meydana gelebilecek dalgalanmalarda etkilenmez. Aylık geliriniz yüksek oranlarda artmasa dahi taksit ödemeleriniz sabit olduğundan aylık gelirinize olan oranı azalma gösterir ve ana para borcu artan oranlarla azalır. İşte bu sbeplerden ötürü sabit gelirle çalışanlar, belli bir minimum gelire sahip serbest meslek sahipleri, rik almak istemeyenler için uygun bir kredi türüdür.

İndirimli Mortgage; Konut kredisine ait faiz ödemelerinin bir kısmının peşin olarak yapılması ve bu sayede aylık taksit ödemelerinin karar verdiğiniz tutarlarda yapılmasını sağlayan bir kredi türüdür. Kredi tutarının % 1-5 arası peşin faiz ödeyebilirsiniz ve uygulanacak faiz oranı ödeyeceğiniz peşin faiz tutarına göre değişiklik gösterir. Vade boyunca sabit faiz uygulanacağından aylık taksit ödemelerinde değişiklik olmaz. Bu sebeplerle düşük taksit ödemeyi tercih edenler için idealdir.​

Kentsel Dönüşüm Kredisi; 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” kapsamında değerlendirilmiş riskli bölgelerdeki binaların yenilenmesi amacıyla kullandırılan kredi türüdür. hak sahipleri oturdukarı binanın risk tespitini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlardan birine yaptırırlar. “Riskli Yapı Tespit Raporu” ile riskli olduğu belirlenen binalarda hak sahipleri tarafından 2/3 oy çoğunluğu ile dönüşüm kararı alınır ve inşaatı tamamlayacak müteahhit firma belirlenirek yapım sözleşmesi imzalanır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra hak sahibi Akbank şubesinden kentsel dönüşüm kredisi başvurusunda bulunur.

Peşinatsız Mortgage; Satın almayı düşündüğünüz konutu hiç bir peşinat ödemeden tamamını kredili olarak satın almanızı sağlayan bir konut kredisi türüdür. Ekspertiz bedelinin tamamı kredilendirilebilir ve sabit faizlidir. Belli bir birikime ulaşmayı beklemeden hemen daire sahibi olabilirsiniz. Yeni evlenmiş olan çiftler, iş hayatına yeni atılmış olan profesyoneller ve peşinat ödemek istemeyenler için ideal bir kredi türüdür.

Ara Ödemeli Mortgage; Belirlidönemlerde kredinize ara ödemeler yapabildiğiniz konut kredisi türüdür. Sabit faizli olarak tahsis edilmiş bu kredi için 3-6 veya 12 ayda bir ek ödeme yapabilirsiniz. Yaptığınız bu ara ödemelerde komisyon ödemeniz gerekmez. Dönemsel ek gelir sahibi olanlar, prim veya ikramiye gibi ekstra gelir sahibi olan kredi borçluları için ideal bir kredi türüdür. Böylelikle kredi taksit tutarı düşer, daha düşük faiz ödeme şansına kavuşursunuz.

Yeni Evim Konut Kredisi; Sahip olduğu satıp karşılığında yeni bir ev almayı düşünenler için harika bir fırsat. Evinizi rayiç değerinden daha düşüğe satmak zorunda kalmadan, arzu ettiğiniz veya uygun şartlarla satın almaya karar verdiğiniz evi satın alabilmenizi sağlayan, sabit faizli, eşit taksitli bir kredi türüdür. Satın almayı planladığınız evin tam ekspertiz değerine kadar kredi limiti tahsis edilebilen bu kampanyada on yıla kadar taksitlendirme yapabilir, mevcut evinizi sattığınızda erken kapama ücreti ödemeden kredinizi kapatabilirsiniz.

Dönemsel Ödemeli Konut Kredisi; Turizm, tarım vb. gibi belli sektörlerde çalışan dönemsel gelire sahip olanlar için uygun bir kredi türüdür. Gelir elde ettiğiniz dönemlere göre ödemelerinizi 3-4-6 veya 12 aya göre taksitlendirebilirsiniz. Kredi sabit faizli olduğundan faiz riski taşımazsınız.

Balon Ödemeli Konut Kredisi; Kullanmak istediğiniz kredi tutarının % 30’una kadar olan bölümünü taksitler içine dahil etmeden, kredi vadesi sonunda tek defada ödeyebileceğiniz bir konut kredisi türüdür. Yatırımcılar, emekli ikramiyesi gibi orta vadede toplu gelir elde etmeyi planlayanlar, önceden düşük taksit ödemesi yapmak isteyenler için ideal bir kredi çeşididir. Sabit faizli olduğundan vade süresince düşük taksit ödemeleri vardır. Elinizdeki toplu paranızı başka bir yatırım alanında değerlendirerek veya gelecek dönemlerde beklediğiniz parayı elde ettiğinizde kredi vadesi sonunda toplu bir ödeme ile kredinizi kapatabilirsiniz.

Artan Ödemeli Konut Kredisi; Genç profesyonellerin veya yeni iş kurmuş girişimcilerin daha çok tercih ettiği bir konut kredisi türüdür. Sabit faizli olmakla beraber, kredi taksidi ödemeleri vade sonuna doğru artış gösterir. Bu artışın dönem ve oranlarını kredi borçlusu belirlemektedir. Böylelikle hemen ev sahibi olabilir, geliriniz arttıkça daha yüksek meblağlı taksit ödemelerini zorlanmadan yapabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Kampanyası

Akbank konut kredisi kampanyalarından faydalanabilmek için 18 yaşından büyük olmak ve olumlu istihbarata sahip olmak öncelikli şart. Kredi vadesi süresince yenilenmek üzere konut sigortası yapılmalıdır. Tapu işlem tarihinden itibaren bir ay içerisinde kredi kullandırılabilir. Satın aldığınız gayrımenkul üzerine ipotek tesis edilir ve gerçek kişilere hayat sigortası yaptırılır.

Yukarıda belirttiğimiz değişken faizli kredi türleri hariç erken ödeme ücreti ödenir ve kalan vadesi 36 ay üstü olan krediler için %2, 36 ay ve altı krediler için %1 oranındadır.​

Konut Kredisi kullandırımında istenen belgeler şöyle sıralanabilir;
Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
Son döneme ait su/elektrik/doğalgaz/telefon faturası veya ikametgah belgesi (Faturalar kişinin kendi adına soyadına düzenlenmiş olmalıdır)
Gelir durumunu gösterir belge:
Ücretliler: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge
Serbest Meslek Sahipleri: Vergi levhası
Şirket Ortakları: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi
Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi
Emekliler: Hesap cüzdanı
Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi ve yapı kullanım izin belgesi

Akbank Konut Kredisi Kampanyası hakkında son bilgileri bankanın resmi web sitesinden alabilirsiniz.

Akbank

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir