Findeks Kredi Notunun Yükselmesi Nasıl Sağlanır?
Findeks Kredi Notunu Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

Findeks Kredi Notunun Yükselmesi Nasıl Sağlanır?

Findeks Kredi Notunun Yükselmesi Nasıl Sağlanır?

Findeks Kredi Notunu Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

Farklı nedenler ile ödeyemediğiniz krediler bankalar için riskli müşteri olarak adlandırılmanıza neden olur. Özellikle kredi ve kredi kartları ile yaşadığınız sorunlar nedeni ile her bakımdan etkin ve özel bir takip altında olduğunuzu unutmamalısınız. Bu neden ile denetim sistemi olan Findeks kredi notu yükseltme işlemleri sizler için de oldukça önemlidir. Bu etkin ve farklı işlemlerin aslında altında yatan, bankalara yaptığınız düzenli ve sistemli ödemelerdir. Bu neden ile genel olarak bankalar için bu tarz yaklaşımlar oldukça önemlidir.

Farklı ihtiyaçlar için hepimiz ödeme gücümüze göre krediler çekeriz. Ancak farklı ve etkin sorunlar nedeni ile sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu neden ile özellikle yapılacak olan ödemelerde sorun yaşadığınızda kredi notunuz düşer ve bankalarda siciliniz bozulur. Findeks kredi notu yükseltme işlemlerinde de dikkat edilmesi gereken konu ödemelerin düzenli şekilde yapılmasıdır. Kredi kullanmak ve bu kredileri düzenli şekilde bankalara geri ödemek, sizlerin güvenilir birer müşteri olduğunuzu göstermektedir. Bu şekilde sizler için hazırlanan risk analiz raporları incelenerek etkin sonuçlar oluşturulacaktır.

Findeks kredi notu kaç olmalıdır ? 

0 – 1900 Puan aralığında bir derecelendirme sistemine sahip olan Findeks kredi notunun en az 1500 olması gerektiği düşünülmektedir.

Findeks kredi notu nasıl öğrenilir ?

Findeks üyesi olmanız şartıyla ilgili web sitesi üzerinden notunuzu hemen öğrenebilirsiniz. Bir çok banka web sitesi üzerinden de notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bazı bankalarda Findeks kredi notu öğrenme ücretsiz olmakla birlikte yine firmanın kurumsal web sitesinden size uygun olan üyelik paketini satın alabilirsiniz.

Findeks Kredi Notunuz Neden Önemlidir ?

Zaman içinde oluşacak kredi taleplerinizi karşılamak için bankalar sizi kredi notunuza göre değerlendirecektir. Bu nedenle kredi notunuzu arzu edilen seviyede tutmak acil kredi talebinizin bankalar tarafından hızlı ve olumlu şekilde değerlendirilmesi açısından önemlidir.

Findeks kredi notu ne zaman güncellenir ?

Bilgilerin çok büyük bir çoğunluğu günlük olarak güncellenmektedir. Bazı bilgiler ise aylık olarak güncellenebilmektedir.

En farklı şekilde bankalardan iyi şartlar ile kredi almak için bazı kriterlerin etkin şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Özellikle bu açıdan bakıldığında kullanıcıların her zaman en uygun şekilde kredi geri ödemeleri, bankada ki hesapları ve kredi kartları kullanımları göz önüne alınacaktır. Tüm bunların bileşkesinden ise Findeks kredi notu yükseltme işlemlerine doğru bir ilerlemeyi yapabilirsiniz. Etkin şekilde kredi ve kredi kartı kullanmak. Hesap kesimlerinde ve günlerinde tüm ödemelerinizi düzenli olarak yapmak, bankalar ile yoğun ama düzenli şekilde çalışmak, etkin sonuçların hızlı şekilde alınmasını sağlayacaktır. Bu farklı beklentileri doğru şekilde yapabilirseniz, Findeks kredi notunuz otomatik olarak yükselme eğiliminde olacaktır. Bu şekilde bankalar sizlere daha fazla güven duyacaklardır.

Findeks  Nedir?

Kredi işlemleri, tahsilat sıkıntıları ve farklı nedenlerden dolayı bankalar artık işlem yaparken, müşterilerini çok daha iyi tanımak ister duruma geldiler.

Özellikle verilen kredinin geri ödenme durumunu algılayabilmek için, mali verilerin önemi büyüktür. Sizin bankalar nazarında ki tüm verileriniz artık Findeks üzerinde kayıt altına alınmaktadır.

Ortak birkaç bankanın girişimi ile kurulan bu kuruluş, bankaların datalarındaki bilgilerin paylaşıldığı ve bu şekilde kişilerin banka kullanım geçmişlerinin etkin şekilde görülebildiği özel bir sistem oluşturulmuştur.

Bu sistem X bankasında ki kredi kartı limitiniz, kullandığınız tutarı ve geri ödeme alışkanlıklarınızı toplar. Diğer bankalardaki hesaplarınızı da aynı şekilde derler. Yani X, Y ve Z bankaları ile çalıştığınızda Findeks tüm bu üç bankadaki kredi çekme ve geri ödeme durumlarınızı temel alarak sizlere bir kredi derecelendirmesi çıkartır. Bu artık çok yaygın bir şekilde kullanılan sistemlerin başında yer alıyor.

Özellikle bankalar sadece kendi verilerini değil diğer bankaların da verilerini baz alarak sizlere kredi verip vermeme konusunda daha net bir kredi değerlendirme tablosu çıkartıyor. Gününde ödenen krediler sicilinizde olumlu bir puan oluştururken, ödenmemiş ya da aksatılan borçlar anında kredi notunuzdan düşülüyor.

Bu şekilde belirlenen bir kredi notu vasıtası ile bankalar artık sizler hakkında çok daha fazla finansal veriye sahip oluyor. Değerlendirmeler belirli bir sistem esasında yapılarak, elde edilen sonuçlar kişilerin kredi başvurusu işlemlerinde kullanılmaya başlıyor. İşte tüm bu işlemlerin yapılması, değerlendirilmesi ve genel olarak kişi, kurum ve bankalarca kullanılmasını sağlayan firma Findeks olarak adlandırılıyor.

Sizler için ve bankalar için oldukça hızlı işlem yapabilmeyi sağlayan bu sistemde her zaman verilerin güncel tutulması oldukça önemli. Ayrıca bazı finans kurumları bu veriler ile müşterilerinin finansal durumlarının da analiz edilmesini isteyebiliyorlar.

Üyelik kabul hizmeti veren banka listesi:

• Akbank
• Albaraka Türk
• Burgan Bank
• DenizBank
• Finansbank
• Halk Bankası
• TEB (Türk Ekonomi Bankası)
• Türkiye İş Bankası
• Şekerbank
• Vakıfbank

Hissedarlar

• Akbank
• Garanti Bankası
• Ziraat Bankası
• DenizBank
• Yapı Kredi
• Halk Bankası
• Türkiye İş Bankası
• Şekerbank
• Vakıfbank

About admin

İlginizi Çekebilir

Aidatsız kredi kartı veren bankalar 2019

Aidatsız kredi kartı veren bankalar 2019

Genel olarak baktığımızda; bankadan hizmet aldığınız zaman bu hizmetin karşılığında bir miktar hizmet ücreti ödemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.