Ayrıca kredi kartınızın düşürülmesi, çalınması gibi durumlarda da aynı şey söz konusudur.
Son zamanlarda kullanımı artan online alışveriş kavramı da bazı sorunları beraberinde getirebilmekte.

Onayınız Olmadan Kredi Kartınızdan Ödeme Alınırsa Ne Olur?

Onayınız Olmadan Kredi Kartınızdan Ödeme Alınırsa Ne Olur?

Günümüz bankacılığı hem daha yaygın hem daha güvenli bir aşamaya gelmiştir. Birçok işlem için artık oturduğunuz interneti kullanabiliyorsunuz. Akıllı cihazlar, yaygın bilgisayar kullanımı ile birçok işlem yapılabilmekte. Özellikle son zamanlarda kullanımı artan online alışveriş kavramı da bazı sorunları beraberinde getirebilmekte.

Birçok kullanıcı kredi kartı onay alınmadan kullanılırsa bunu nasıl çözümlerim diye, bu tip yerlerde alışveriş yapmayı pek uygun görmüyorlar. Ayrıca kredi kartınızın düşürülmesi, çalınması gibi durumlarda da aynı şey söz konusudur.

Bu ve benzeri sorunlar yaşandığında öncelikle bankanızı arayarak kayıp çalıntı kredi kartı işlemlerine hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Tüm bankaların sesli yanıt sistemlerinden zaman kazanmak için ilk sırada bu menü gelmektedir. Kredi kartı onay alınmadan kullanılırsa ilk yapmanız gereken kullanıma kapattırmak ve şüpheli işlemlerinizi bildirmek olacaktır.

Genellikle sanal alışverişlerde artık yüksek güvenlik işlemleri yapılıyor olsa da, bazı siteler halen kredi kartı bilgilerinizi alarak işlem yapar. Bu sitelerin bilgilerinin üçüncü kişilerin ellerine geçmesinden dolayı bazen kredi kartı mağduriyeti olabilir. Benzer sıkıntıların yaşanmaması için işlem yaptığınız siteleri kontrol etmeli ve 3D güvenlik ve sertifikalı işlemler yapan siteleri tercih etmelisiniz.

Bunun yanı sıra bazı durumlarda yapılan anormal işlemleri fark ettiğinizde hemen bankanız ile irtibata geçmelisiniz. Bu durumda sizler için hemen işlemlerin iptalini isteyeceklerdir.

Sanal suçların ispatı ve iptali de söz konusu olduğundan kredi kartı onay alınmadan kullanılırsa iptal işlemi isteme hakkınız bulunuyor. Bu şekilde kendinizi ve maddi varlıklarınızı güvene almış oluyorsunuz.

Etkin şekilde online alışveriş yapılan durumlarda sanal kartlar ve ön ödemeli kartlar çok daha güvenlidir. Bugün birçok banka sıkıntıları azaltmak ve kullanıcılarını korumak amacı ile sanal kart uygulamasını kullanmaktadırlar. Sizler de bankanızın bu özel ürününden yararlanarak onaysız işlemlerden kurtulabilirsiniz.

About admin

İlginizi Çekebilir

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

İçindekiler0.1 Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler1 Ödeal İşyerim uygulaması ile artık cep telefonu kullanarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir