Genel olarak bankada döviz hesabınız bulunmadığı durumda bu tip bir işlemi yapamazsınız.
Farklı ihtiyaçlarınız nedeniyle ATM'den döviz çekme işlemleri de birçok bankanın sizlere sunduğu özel hizmetler arasında yer almaktadır.

ATM’lerden Döviz Çekilebilir Mi?

ATM’lerden Döviz Çekilebilir Mi?

Bankaların müşterilerinin birçok ihtiyacını en iyi şekilde karşılama gayretleri, doğu ve hızlı hizmet verebilme gibi özellikleri nedeni ile oldukça kapsamlı işlemler yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Farklı ihtiyaçlarınız neden ile ATM’den döviz çekme işlemleri de birçok bankanın sizlere sunduğu özel hizmetler arasında yer almaktadır.

Bu işlem için bankalar bazı ATM’lerine dövizli işlem için tanımlama yaparlar. Bunlar özel ATM yapısındadır. Elbette ki bir ATM’den döviz işlemi yapabilmeniz için bankada döviz hesabınızın bulunması gerekmektedir.

Genel olarak bankada döviz hesabınız bulunmadığı durumda bu tip bir işlemi yapamazsınız. ATM’ye girdiğinizde hesabınıza ulaştığınızda hangi hesabınızda işlem yapacağınız sorulur. Bu şekilde sizler de döviz hesabınızı seçersiniz. ATM’den döviz çekme işlemi de aynı TL çekme işlemi ile aynı prosedürdedir. Bu nedenle sadece işlem menülerine girildiğinde döviz hesabını seçmeniz yeterlidir. Bankamatik üzerinde döviz menüsü kapalı ise işlem yapamazsınız. Bunun nedeni ise o ATM’de o an için döviz olmamasından dolayıdır. Ayrıca bazı ortak ATM‘lerden de bu tip işlemleri belirli bir komisyon karşılığında yapabilirsiniz.

Bankaların müşterilerini memnun etme çabaları etkili şekilde görülmektedir. İhtiyacınız olabilecek birçok konuda sizlere fazlası ile yardımcı olacak hizmetler sunarlar. Döviz işlemleri de bunlardan birisidir. İnternet üzerinden döviz hesabı açabilir, online olarak istediğiniz zaman TL hesabınızda ki para ile döviz alabilir ya da bozdurabilirsiniz. Ayrıca bu hesaplarınızdan ihtiyaç duyduğunuzda ATM’den döviz çekme işlemlerini de yapabilirsiniz.

Etkili sonuç alabilmek için bankanızın hizmetlerini tam ve etkin olarak öğrenmeniz gerekmekte. Birçok banka bu işlemleri ATM’den yapmanıza izin verirken, bazı bankaların henüz bu işlemleri yapabilecek ATM donanımları yoktur. Bu neden ile bu tip işlemleri yapmak istediğinizde ciddi sorunlar yaşamamanız için öncelikle bankanızın hizmetlerinin detaylarını öğreniniz.

About admin

İlginizi Çekebilir

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Bu konuda bazı enteresan bilgiler paylaşacağız. Ama ondan hemen şunu belirtelim. Türkiye’de şu an için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.