Kredi kartları bankaların sizlere sağladığı büyük kolaylıklar sağlayan ürünlerinin başında gelir.
Birçok çok insanın karşılaştığı kayıp ve çalıntı kredi kartı sorunu, insanların paniklemelerine ve telaşe kapılmalarına neden olan bir durumdur.

Kredi Kartınız Çalınırsa Ne Yapmalısınız?

İçindekiler

Kredi Kartınız Çalınırsa Ne Yapmalısınız?

Kredi kartları bankaların sizlere sağladığı büyük kolaylıklar sağlayan ürünlerinin başında gelir. Alışverişlerde etkin ve uygun kullanımı sayesinde faydalı olan bu ürünler aynı zamanda kaybolma ya da çalınma riskleri ile de karşı karşıya gelebilirler.

Birçok çok insanın karşılaştığı kayıp ve çalıntı kredi kartı sorunu, insanların paniklemelerine ve telaşa kapılmalarına neden olan bir durumdur. Oysaki bankalar bu tip durumların bildirilmesi için direkt olarak telefon bankacılığı hizmeti sunmaktadır.

Bu tip bir durum can sıkıcıdır. Aslında kimlik ya da şifre gerektiren kredi kartı kullanımı, internette sadece kart üzerinde ki bilgiler ile işlem yapılabilen sistemler bulunuyor. Bu gibi alanlarda ya da farklı şekillerde kredi kartının kullanılması sıkıntılı durumların oluşmasına neden olabilir. Bu neden ile kayıp ve çalıntı kredi kartı işlemlerini iyi bilmeniz ve bu gibi bir sorun ile karşılaştığınızda hemen gerekli işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Uygun zaman ve yerde iseniz en yakın banka şubesinden de bu konu da destek alabilirsiniz. Tahmini kaybolma zamanı, muhtemel yerler ve en son işlem bilgilerinizi sisteme ekletmeyi unutmamalısınız. Çalıntıdan sonra kullanılan kartlarda bu tip sorunlar ortaya çıkabiliyor.

İlk yapmanız gereken şey hemen bankanızın müşteri hizmetlerine ulaşmak olacaktır. Bütün bankalar hızlı erişim sağlayabilmeniz bu konuda sesli yanıt sistemlerini ayarlamışlardır. Özellikle bir bankanın çağrı merkezine ulaştığınızda hatta tuşlamanız gereken menüler içinde yer alan kayıp ve çalıntı kredi kartı işlemleri ilk sırada gelecektir. İlgili tuşlamayı yaptıktan sonra, müşteri temsilcisine direk güvenlik bilgi teyitlerini sağlayarak öncelikle kredi kartınızın bloke edilmesini sağlamalısınız. Bu şekilde kart kullanılmaz duruma gelecek ve iptal olacaktır. Bu işlemi yapana kadar bir sıkıntı olmamış ise, işlem sonrası da olması mümkün değildir. Yeni bir kredi kartı temin ederek hemen teslimatını sağlayabilirsiniz.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

İçindekiler Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler Ödeal İşyerim uygulaması ile artık cep telefonu kullanarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir