Kredi Kartı Bloke Olursa
Kredi Kartı Bloke Olursa Ne Yapmalısınız?

Kredi Kartı Bloke Olursa Ne Yapmalısınız?

İçindekiler

Kredi Kartı Bloke Olursa Ne Yapmalısınız?

Bankacılık hizmetlerinden olan kredi kartları, ekonominin değişik bir ayağını oluşturmaktadır. Kişiye belirlenen limit doğrultusunda düzenlenen bir kredinin, kredi kartı vasıtası ile alışveriş ve hizmetlerde kullanılması işleminden ibarettir.

Ancak birçok kullanıcının yaşadığı sıkıntılı bir durum vardır. Özel bir şifre ile korunan bu kartlar farklı nedenlerden dolayı bloke olabilir.

Kullandığınız kredi kartı bloke olursa hemen paniklemeyiniz. Öncelikle bankanızın çağrı merkezinden ya da en yakın şubesine giderek işlem yapabilirsiniz.

Özellikle kart sahiplerinin şifrelerini unutmaları, üç kez şifrelerini yanlış girmeleri nedeni ile kredi kartı kendisini güvenceye almak için otomatik olarak bloke olacak ve işlem yapamayacak duruma gelecektir. Bazı bankalarda bloke kaldırma işlemi internet şubeleri üzerinden yapılsa da genellikle işlemler banka şubelerinden ve genellikle bankaların çağrı merkezlerinden çözümlenmektedir. Adınıza kayıtlı olan kredi kartı bloke olursa hemen ilgili bankanın çağrı merkezini aramanız yeterli olacaktır. Sonrasında şifre işlemleri menüsüne giriş yaparak karşınıza çıkan müşteri temsilcisine durumu anlatım yardım talep edersiniz. Bazı güvenlik sorularını size yöneltecek olan müşteri temsilcisi doğru cevapları vermeniz durumunda sizi özel bir sisteme aktararak yeni bir şifre belirlemenizi sağlayacaktır.

Bu şekilde şifrenizi yeniden belirleyip yeniden müşteri temsilcisine geri dönüş sağlanacaktır. Bu işlemlerin ardından müşteri temsilciniz kredi kartınızda ki blokeyi kaldıracak ve kartınız yeniden kullanıma belirlediğiniz şifre ile açılmış olacaktır. Bu özel bir güvenlik önlemidir. Sizden habersiz kartınızın alınması ve şifresinin tahmin edilerek farklı yerlerde hesabınızdan para çekilmesini ya da kullanılmasını önlemek amacı ile yapılmaktadır. Bu neden ile kredi kartı bloke olursa kart sahibi olarak sizler istediğiniz zaman blokeyi kaldırabilir, aynı şifre ya da yeni bir şifre ile kullanıma devam edebilirsiniz. Bu yüzden bloke işlemlerinizde panik yapmadan müşteri temsilciniz ile görüşmeniz en doğru hareket olacaktır.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

İçindekiler Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler Ödeal İşyerim uygulaması ile artık cep telefonu kullanarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir