Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Haberleri

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Haberleri

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Haberleri

İçindekiler

Son dönemde gazete ve televizyon haberlerinde sıkça rastladığımız Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ile ilgili son gelişmeleri bu yazımızda ele almak istedik.

“Kredi Kartı Borcu Yapılandırma” kısaca bireylerin çeşitli bankalarda dağınık olarak bulunan kredi kartı borçlarının tek bankada toplanması anlamına gelmektedir.

Aslına bakıldığında bu tür uygulamalar hemen tüm bankalarda “kredi kartı borcu taksitlendirme” adı altında bulunmakta ve bireyler tarafından kullanılmaktaydı. Birey, borcunun bulunduğu bankaya müracaat ederek bankanın belirlemiş olduğu şartlarla yeni bir sözleşme imzalayarak, toplam kredi kartı borcunu belirlenecek yeni faiz oranı ve süreye göre ödeyebilmekteydi. Bankaların uygulamalarında kendi kredi verme prosedürlerine bağlı olarak farklılıklar olabilmektedir.

Bu defa Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamayla bireylerin kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanması nedeniyle; kısa süreli nakit ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatılmıştır.


Şahıslar, gerek Ziraat Bankası’ndaki gerekse diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarını, gelirlerine uygun olarak oluşturulacak bir ödeme planıyla Ziraat Bankası bünyesinde “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” adı altında toplayabileceklerdir.

Ziraat Bankası bünyesinde yapılacak bu Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi ile birlikte bireyler, diğer tüm bankalarda yer alan kredi kartı borçlarını, gelirlerine uygun bir ödeme planıyla daha uygun koşullarda toplama şansına kavuşmuş olacaklardır.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” faiz oranları 24 aya kadar aylık % 1,10, 60 aya kadar aylık % 1,20 olarak belirlenmiştir.

Kredi, 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle Ziraat Bankası’nda ve diğer bankalarda bulunan bireysel kredi kartı borçlarının üst sınır kabul edilerek ödenmesine yönelik olarak kullandırılacaktır. Kredi tutarı ise yine aynı tarih itibariyle tarihi itibariyle bankalara olan kredi kartı borçları ile sınırlı olacaktır. Birleştiren İhtiyaç Kredisinden faydalanmak isteyen kredi ihtiyaç sahiplerinin, kredi kapsamında borcu ödenen kredi kartını iptal ettirmesi mecburidir. Kredi başvurusu için Ziraat Bankası şubelerine müracaat edilmesi gereklidir. Kredi maliyet hesaplaması yapılırken %0,05 kredi tahsis ücreti tahsil edileceği unutulmamalıdır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Haberleri
Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Haberleri

Vakıfbank, kredi yapılandırma için açıklama yapan ikinci kamu bankası oldu.


Bankanın yaptığı açıklama incelendiğinde, açıklanan kredi yapılandırma paketi nin oldukça kapsamlı olduğu anlaşılmaktadır.

Vakıfbank’tan ödeme güçlüğü içinde bulunanlara müjde: Yanındaki Güç Paketi

Bankanın açıkladığı kredi destek paketinin göze çarpan ilk özelliği, bireysel kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması yanı sıra, aksamadaki bireysel ve ticari kredilerin yapılandırılması ile takipteki ticari kredi faizlerinin sıfırlanmasını içermesidir.

Bireysel kredi kartı ödeme kolaylığı kampanyası için, acil kredi ihtiyacı bulunan müşteriler, hem Vakıfbank’taki hem de diğer bankalardaki aralık 2018 dönemi borçları için müracaat edebileceklerdir. Kredi destek kampanyasından yararlanabilmek için, diğer bankalardaki kredi kart limit ve borçlarının kapatılması gerekmektedir.

24 aya kadar uygulanacak faiz oranı % 1.10, 60 aya kadar uygulanacak faiz oranı ise % 1.20 olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank, takibe düşen kredi borçlularını da unutmamış.30 Nisana kadar başvurulması halinde, 2018 yılsonundan önce 100.000.- TL’nin altındaki kredisi takibe aktarılan müşterilerinin, borçlarını peşin ya da 12 aya kadar taksitle ödemeleri halinde, takibe aktarım sonrası tüm faizlerini sıfırlayacak.

Vakıfbank, 31 aralık 2018 tarihi itibariyle, ödemelerinde 31 gün ve üzeri gecikme bulunan kendi müşterilerine bireyselde 3 ay ödemesiz 36 vadeli, ticari de ise 6 ay ödemesiz 60 ay vadeli bir kampanya düzenlemektedir. kampanyada uygulanacak faiz oranı TL. 100.000.- ve aşağısı için % 0,98, TL. 100.001.- – TL. 750.000.- aralığı için % 1,25, TL. 750,001.- – TL. 3.000.000.- aralığı içinde % 1,50 uygulanacaktır.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

2 comments

  1. Benim vakıfbank takip borcum var ana borç 35 bin avukat 20 bin faiz le birlikte 70 bin iki yıldır icraya ödeme yapıyorum aylık bin tl ama borç yine 70 bin brn yapılsndırmayı neye göre yapacağım 35 bin mi yoksa 70 binmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir