Kredi borcu yapılandırma haberleri
Kredi borcu yapılandırma haberleri

Kredi borcu yapılandırma haberleri…

Son dönemde özellikle kredi kartı borçlularına yönelik olarak kamu bankaları ( Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası ) tarafından başlatılan kredi borcu yapılandırma çalışmalarına Halkbank’ta katıldı.

Halk Destek Kredisi

Halk Destek Kredisi” adı altında hazırlanan bu kampanya dahilinde Halkbank kredi kartı kullanıcıları, Halkbank ve diğer bankalara ait kredi kartı borçlarını aylık % 1,10’dan başlayan faiz oranları ve 5 yıla kadar vade ile yapılandırma imkânından yararlanabilecek.

Belirtilen faiz oranları, Halkbank’tan Hayat Sigortası yaptırmayı talep eden müşteriler için geçerlidir.

Geçtiğimiz hafta içinde BDDK tarafından yapılan bir açıklamayla kredi kartı borçları için verilecek tüketici kredilerinde vade 48 aydan 60 aya çıkarıldı. Bu amaçla tahsis edilecek tüketici kredilerinde limit, kredi kartı borç bakiyesi kadar olabilecek.

BDDK’nın bu kararları arasında konut kredisi kullanacaklar için de yenilikler bulunmakta.

Buna göre konut teminatlı kredilerde, kredi tutarının teminat olarak alınan konutun değerine oranı yüzde 80’i, Enerji Kimlik Belgesi bulunan; enerji performansı A sınıfı olan konutlar için yüzde 90’ı, B sınıfı olan konutlar için yüzde 85’i aşamayacak.

Binek araçların satışlarının artırılmasına yönelik olarak açıklanan diğer bir karara göre ise, taşıt kredi kullandırım limitleri arttırıldı.

Buna göre binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak kredilerde ve taşıt teminatlı kredilerde veya yapılacak finansal kiralama işlemlerinde, kredi tutarının taşıtın değerine oranı taşıtın nihai fatura değeri 120 bin lira ve altında olanlar için yüzde 75’i geçemeyecek. Bu sınır daha önce TL. 100.000.- olarak uygulanmaktaydı.

Kredi kartı borçlularına yönelik olarak yeni uygulamalara imza atan kamu bankalarından Halkbank ve Vakıfbank, 1000 şubeli bankalar arasına girmeye hazırlanıyorlar.

Daha önce Ziraat Bankası ve İş Bankası 1000 şube sınırını aşan Türk bankaları olmuştu Bu sefer 995 şubeye sahip Halkbank ve 951 şubeye sahip Vakıfbank binler kulübüne girmeye hazırlanıyorlar.

Dijital Kredi

Acil nakit kredi ihtiyacı olan bireylerin kredi talebinde bulunmaları çok kolaylaştı.

Burgan Bank tarafından uygulamaya konan ve nakit ihtiyacı olan bireylerin büyük ilgisini çeken Dijital İhtiyaç Kredisi azami TL. 40.000.- limitli ve 3 yıl vadeli olarak tahsis ediliyor.

Dijital ihtiyaç kredisi başvurusu Burgan Bank web sitesi üzerinden tamamlanıyor.

İhtiyacınız olan kredi tutarını ve tercih ettiğiniz kredi vadesini sayfa üzerinden gerekli alanlara giriş yaparak kredinin size maliyetini rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. Buradan oluşturacağınız başvuru formu, banka kredi komitesi tarafından değerlendirilecek. Kredi komitesinin kredi başvurunuzu onaylaması sonrasında, banka yetkilileri sizi yerinizde ziyaret ederek, gerekli belgeleri size imzalatacaklar.

Kredi tahsisi için gerekli tek evrak kimliğinizdir. Dijital ihtiyaç kredisi başvurusu için teminat, kefil ve gelir belgesi gerekmemektedir.

Kredi tahsis ücreti veya farklı bir isim altında hiç bir masraf ödemeyeceğiniz için Burgan Bank’ın uygulamaya koyduğu bu tüketici kredisi veya diğer adı ile ihtiyaç kredisi oldukça avantajlıdır. Bankaya gitmeden kullanabileceğiniz bu krediyi Burgan Bank müşterisi olmayanlar da kullanabilirler.

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.