Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021 Güncel

Bankalardan kredi kartı almak için başvuru yapmak için pek çok yöntem bulunmakta. Kredi başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun internet, SMS, banka, ATM ve mobil uygulamalardan yapılan yöntemleri bulunmakta. Bu yöntemler süresince nasıl bir başvuru sürecinden geçeceğinizi sizlere anlatmak istiyoruz.

Başvuru süreçlerinde sizlere vereceğimiz bilgiler sayesinde, en kolay kredi başvurusu yapan kişiler arasında yer alabileceksiniz. Gerek bankanın sitesi içerisine girerek, gerek SMS yollayarak sahip olabileceğiniz krediler sayesinde, sizler de ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken husus, resmi yerlerden ve doğru adreslerden başvuru yapıyor olduğunuzdur. Resmi olmayan veya sizlere güven vermeyen yerler ile lütfen şahsi bilgi paylaşımında bulunmayınız.

İçindekiler

Kredi Başvurusu Yöntemleri

İlk olarak internet sayesinde erişebileceğiniz, kredi kartı veya doğrudan kredinin başvurularını sizler ile incelemek istiyoruz. Kredi başvurusu yöntemleri arasında, internetten erişim sağlayabileceğiniz 2 yöntem bulunuyor.

Bu iki başvuru yöntemi ise;

  • Web Sitesinden Başvuru: Başvuru yapmak istediğiniz bankanın resmi internet sitesine girerek, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda muhakkak dikkat etmeniz gereken kısım ise, sitenin sol üstünde güvenli ibaresini görmeniz ve onun ile birlikte girdiğiniz sitenin gerçekten bankanın sitesi olduğundan emin olmanızdır. Örnek verecek olursak, İş Bankası kredi başvurusu için siteden işlem yapabilirsiniz.
  • Bankaların Mobil Uygulamaları Üzerinden Başvuru Yapma: Bankaların kendilerine ait olan mobil uygulamalarını Android veya IOS cihazınıza yükledikten sonra, hızlı kredi başvurusu Genellikle uygulamaların açılış ekranlarında, konu ile ilgili bir sembol veya yazı görmeniz mümkündür.

İnternet harici başvuru yöntemleri de bulunmakta olup, bu yöntemler için kimi zaman fiziksel adreslere gitmeniz gerekirken kimi zaman sadece telefondan SMS yoluyla başvuru yapabilirsiniz.

  • SMS Yoluyla Kredi Başvurusu: Genellikle ihtiyacı olan kimselerin başvurduğu, ihtiyaç kredisi için bankaya gitmeniz gerekmez. Bilgiler genellikle, bankaların belirlemiş olduğu 4 haneli bir numaraya SMS yolu ile “BAŞVURU T.C KİMLİK NO” mesajı gönderilerek yapılmaktadır. Hangi bankaya kredi başvurusu yapmak istiyorsanız kısa bir araştırma sonrasında, bu bilgileri kolaylıkla edinebilirsiniz.
  • Fiziksel olarak bankaların bulunduğu adrese giderek de başvuru yapabilirsiniz. Genellikle internet veya sanal iletişime tam adapte olamamış veya büyük çapta başvuru yapmak isteyen kimselerin tercih ettiği bir yöntemdir.
  • ATM kredi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz diğer bir fiziksel alan. Bankalara ait ATM’ler yardımıyla, sizlerde ihtiyaç kredisi ve benzeri kredilerinizin başvurusunu yapabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediye ihtiyacınız var fakat tam olarak nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? O zaman sizler için, kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Bankalar arası faiz oranı en düşük olanı tespit etmeniz, sizlerin ileri tarihlerde ödeyeceği paranın azalmasına katkı sağlar.
  • Çeşitli bankaları ve kampanyalarını araştırarak, kendinize en uygun ve en düşük faizli banka ile işlem yapabilirsiniz.
  • Kişisel bilgi paylaşımı yapmadan önce, başvuru yaptığınız yerin veya ekranın bankanın resmi yeri veya ekranı olduğuna emin olun.
  • Kredi başvurusu onaylandıktan sonra, ödemelerinizi aksatmadan yapmanızı da tavsiye ediyoruz.

Hızlı biçimde kredi kartı bilgilerinizi öğrenmek için, Kredi Kartı Bilgi Öğrenme,

Kredi faizleri ile ilgili tahminleri ve piyasanın durumunu takip etmek için, Kredi Faizleri 2021 yazımızı okuyabilirsiniz.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir