Ek kart nedir? Nasıl çıkartılır?
Ek Kart Nedir ?

Ek kart nedir? Nasıl çıkartılır?

Ek kart nedir? Nasıl çıkartılır?

Bankalar farklı ürün ve hizmetler sunarak kullanıcıların beklentilerini karşılarlar. Özellikle müşterileri için daha rahat ürünler sunan bankacılık sektörü etkili ve özel işlemler yaparak müşterilerinin kalıcılıklarını arttırmak isterler. Bankaların sunduğu özel hizmetlerden birisi de ek kart hizmetidir. Bu özel ve farklı işleyişe sahip olan ürünler, bankaların etkili şekilde kullandıkları ürünler içinde yer alırlar. Mudilere sunulan bu özel hizmet özellikle eş ve çocuk gibi yakınlarına sağlanan farklı bir haktır. Bu özel sistemler sayesinde daha fazla işlem hacmi ve kullanım hedeflenmektedir.

Bankalar kullanıcılarına hesap açarlar, şube ya da internet üzerinden havale, EFT, döviz alış satışı ya da hisse senetleri gibi farklı kullanım olanakları da tanırlar. Bu özel olanakların yanı sıra onların alışverişlerde rahatlıkla kullanacakları kredi kartlarını da sunarlar. Bu şekilde banka müşterileri bu özel hizmetlerden etkin şekilde yararlanabilirler. Bir bankanın müşterisi olduğunuzda size sunulan kredi kartları dilerseniz ve talimat verirseniz eşiniz, çocuklarınız ya da bir yakınınız ile ortak şekilde kullanılabilir. Bu tip kartları bankalar ek kart olarak nitelendirir. Bu farklı işleyiş size tahsis edilen limitin tamamı ya da bir kısmını belirttiğiniz kişi adına çıkartılacak olan karta tanımlama şeklinde olacaktır. Doğal olarak ek kart sahibinin sorumluluğu daha da artmış olacaktır.

Belirtilen kişinin adına ve soyadına düzenlenecek olan kart, belirlenen limit kadar ona işlem hakkı tanıyacaktır. Yapılan harcamaların ödenmesi ya da ödenmemesinden ek kart sahibi kesinlikle sorumlu tutulmaz. Direkt olarak bankada ki hesap sahibi ya da asıl kart sahibi sorumlu tutulacaktır. Bu nedenden dolayı bu tip bir işlem yapmadan önde iyi düşünülmesi ve durumun iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Kredi notu düşük olsun ya da olmasın ek kartı çıkartmak istediğiniz kişinin durumu bankayı ilgilendirmez. Sonuç olarak sizin kendi haklarınız üzerinden ona bir limit tanınmış olacaktır.

About admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Bilgileri Öğrenme

Kredi Kartı Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim?

İçindekiler1 Kredi Kartı Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim?1.1 Kredi Kartı Numarası Öğrenme Kredi Kartı Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.