En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor musunuz? En uygun ev kredisi bulmak için, yazımızı okuyup, sizlere tavsiye ettiklerimizi yaparsanız, güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Alacağınız kredilerinizin faiz oranlarından, geri ödemesine ve eviniz için yeterli miktarda olmasına kadar pek çok etken, kredinin uygunluğunu belirler.

İçindekiler

Ev Kredisi Alırken Bilmeniz Gerekenler

Konut kredisinin temel amacı, insanların kira öder gibi ev sahibi olmalarına olanak sağlamaktır. En uygun ev kredisi alırken sizlerin daha rahat olması adına, bilmeniz gerekenleri sizler için listeledik;

  • Diğer kredi türlerinde de olduğu gibi, kredi notunuzun iyi olması, sizlere ekstra bir artı sağlayacaktır.
  • Konut kredisi alacağınız zaman, evin toplam maliyetinin %80’i kadar bir kredi çekebileceğinizi unutmamalısınız. 200 Bin TL değerinde ki bir evi almak için, maksimum 160 Bin TL kredi çekebilirsiniz.
  • Geri kalan %20’lik kredi açığınızı da ihtiyaç kredisi ve benzeri yöntemler ile halletmeniz mümkün.
  • Konut kredilerinin arasından en uygun ev kredisi seçimini yapmak için, faiz oranları hakkında güncel bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Sitemiz içerisinden konut kredisi faiz oranları (2021 yılı için güncellenen) adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Almak

Peşinat ödemesi yapacak maddi gücünüz yoksa, sizlere anlatacağımız yöntemler sayesinde peşinatsız ev kredisine sahip olabilirsiniz. En uygun ev kredisi için peşinat ödemeden işlem yapmak adına, ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi hakkında yazımızı okuyarak, en iyi ihtiyaç kredisini öğrenebilirsiniz. İhtiyaç kredisi bireylerin sıkışık durumlarında sıklıkla başvurdukları kredi türüdür. Sizler de ev satın alırken peşinat açığınızı kapatmak adına, ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Bu sayede, bankaların vermediği %20’lik kısmın parasını bulabilirsiniz. Aynı zamanda sizler için oluşacak olan, tapu harcı ve benzeri maddi zorlukların da ihtiyaç kredisi ile üstesinden gelebilirsiniz.

Ev üzerinde ipotek göstererek de peşinat yükünden kurtulmanız mümkün. Olası bir ödeyememe sorununa karşılık olarak, evin üzerine ipotek göstererek veya herhangi bir ipotek göstererek de en uygun ev kredisi alabilirsiniz.

Projelerin başlangıçta bulunan peşinatsız fiyatlarını da araştırmanız halinde, geleceğe dönük olarak yatırım yaparken, peşinat yükünden de kurtulmanız mümkün.

Ev Kredisi Alırken Gerekli Olacak Belgeler ve Şartlar

Ev kredisi almanız için gerekli belgeler ve gerekli şartları sizlere belirteceğiz. En uygun ev kredisi almak için bu belgeleri ve şartları yerine getirmeniz yeterli;

  • 18 yaşından büyük olmanız, hem konut hem de diğer krediler için gereklidir.
  • Konut kredisi alırken, nüfus cüzdanınızın yanınızda olması gerekmektedir.
  • Gelirinizin, alacağınız krediyi karşılayabileceğine dair ispatlanması adına, gelir belgeleriniz olmalıdır.
  • İkametgah adresiniz ve benzeri klasik belgeler de konut kredisi talebinde gerekli olacaktır.

Bankaların ev kredisi için istedikleri belgeler bunlardır. Bu belgeler ve gereksinimleri yerine getiren kimselerin, kredi puanları da talep ettikleri kredi için uygun görünürse, kişilere ev kredisi verilir.

En uygun ev kredisi ve benzeri pek çok konu hakkında, daha fazla bilgi edinmek adına, sitemizi takip edebilirsiniz. Sizler ile krediler hakkında çok bilinmeyen detayları ve nasıl daha avantajlı kredilerden yararlanabileceğinizi paylaşıyoruz.

About admin

İlginizi Çekebilir

KYK kredi borçları silinecek mi

KYK Kredi Borçları Silinecek Mi?

Üniversite hayatı boyunca, tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının talep edebildiği, Kredi Yurtlar Kurumu’nun kredisi hakkında bilgi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir