Dijital Bankacılık Alanında Gelişmeler
Bu günkü yazımızda dijital bankacılık konusunda bankalarda yaşanan gelişmeleri özetlemeye çalışacağız.

Dijital Bankacılık Alanında Gelişmeler

Dijital Bankacılık Alanında Gelişmeler

Hemen herkesin akıllı telefonlar sayesinde dijitalleştiği bu çağda bankaların geri kalması haliyle beklenemezdi. İşlem maliyetlerini azaltmak, müşterilere daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için dijital bankacılık alanında tüm bankaların seferber olduklarını görüyoruz.

Bu günkü yazımızda dijital bankacılık konusunda bankalarda yaşanan gelişmeleri özetlemeye çalışacağız.

Bankalar gerek bireysel, gerekse kurumsal müşterilerine hizmet çeşitlerini artırırken başka firmalarla iş birlikleri de kurabilmekteler. Bunun bir örneğini Türkiye İş Bankası ve Ofisim birlikte bir kampanya düzenleyerek verdiler.

Dijital Bankacılık Alanında Gelişmeler

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) en büyük sorunu yetersiz sermayedir. Yetersiz sermaye sebebiyle kısıtlı imkanlarla faaliyetlerine devam etmeye çalışmakta maliyetlerini azaltmakta sıkıntı duymaktadırlar. İşte bu noktada Türkiye İş Bankası ve Ofisim.com hem KOBİ’lerin dijital dönüşümlerini desteklemek, hem de  bulut tabanlı iş uygulamalarına düşük maliyetlerle ulaşabilmelerini sağlıyorlar.

Dijital teknoloji firması Ofisim.com ürünleri İş Bankası müşterilerine ekim ayı sonuna kadar % 40 indirimli. Firmalar, İş Bankası mobil uygulaması İşCep ve internet şubesi aracılığıyla edinecekleri referans kodları ile kampanyaya katılabiliyorlar.

Ofisim.com firmasının sunduğu hizmetlerden Ofisim KOBİ ile iş hacmi büyüyen işletmelerin yöneticilerinin ekibini ve yapılacak işleri, kağıt ortamından arınarak internete bağlı bir bilgisayar veya cep telefonu üzerinden gerçekleştirilmesini sağlıyor. Ofisim İK ise genişleyen çalışan kadrosunun yine dijital ortamda takibini sağlamakta. Ofisim CRM ile satış, pazarlama ve müşteri takibi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirip, takibini yapabilir, raporlayabilirsiniz. Ofisim ÇAĞRI ile de, gerçekten uygun fiyatla Çağrı Merkezi CRM sahibi olursunuz.

Bundan üç yıl evvel Emre Danacı ve Erdi Yerebasmaz tarafından kişisel bağış alışkanlığı yaratabilmek ana fikrinden yola çıkarak oluşturulmuş bir sosyal girişim olan yuvarla.com’da  İş Bankası’nın desteğini aldı.

Dijital Bankacılık Alanında Gelişmeler

Türkiye İş Bankası, verdiği bu destek ile girişimcilik ekosistemini geliştirmeye ve büyütmeye ne kadar önem verdiğini bir kez daha ispatlamış oldu. Bu iş birliği çerçevesinde, İş Bankası’na ait bireysel Bankamatik ve kredi kartları ile yapılan küsuratlı harcamalar yukarı yuvarlanıp aradaki kuruşlar bağışlanabiliyor. Bu işlem için gerekli olan uygulama  yuvarla.com web sitesinden, AppStore veya GooglePlay’den indirilebiliyor. Harcama yapıldıktan sonra sisteme tanıtılmış olan  sivil toplum kuruluşlarından  hangisine bağış yapmak istiyorsanız seçiyor ve sistemde kullanmak istediğiniz kartı tanıtarak ilk altı ve son dört hanesini girerek bağış işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Yapılan bağışın tamamı ilgili yardım kuruluşuna aktarılmakta, bu işlemden  İş Bankası veya Yuvarla herhangi bir gelir elde etmemekteler.

Ülkemizin ilk katılım bankası olan Albaraka Türk kısa bir süre önce hizmete aldığı Yeni Entegre Ana Bankacılık Sistemini geliştirerek Yurt Dışı Bankacılık Paketi iAlbatros’u hayata geçirdi.

Dijital Bankacılık Alanında Gelişmeler

iAlbatros sistemi ile dijital bankacılık alanında çalışmaları devam eden Albaraka Türk’ün bu proje kapsamında yurtdışı şubelerinde, kanallar tarafında da ürün ve hizmet çeşitliliğini üst düzeye getirmeyi hedeflediği açıklandı. Albaraka Türk, alBatros mimarisi üzerine kurulan yeni sistem ile internet bankacılığı, ATM, mobil şube gibi alternatif dağıtım kanallarında da en kısa sürede bu hedefine ulaşmayı planlamakta. Bu entegrasyon neticesi mevcut müşterilerin şubeye gelmesini gerekli kılan işlem setlerini ciddi anlamda azaltmış olacak.

Türkiye’de faaliyet gösteren katılım bankalarından Türkiye Finans, müşterilerine özel olarak geliştirdiği piyasa takip ve döviz alış/satış platformu ​​​​​​​​​​​TFXTARGET’i kullanıma sundu.

Dijital Bankacılık Alanında Gelişmeler

Bu sayede, uluslararası döviz ve kıymetli maden piyasalarındaki gelişmeleri anlık olarak takip edebilecek, döviz işlemlerinizi şubeye gitmeden hızlı ve efektif bir hizmet ile gerçekleştirebilecek, hesabınızdan anlık altın veya gümüş alış/satış işlemi yapabileceksiniz. Üstelik haftada 5 gün 24 saat boyunca.

About admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Bilgileri Öğrenme

Kredi Kartı Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim?

İçindekiler1 Kredi Kartı Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim?1.1 Kredi Kartı Numarası Öğrenme Kredi Kartı Bilgilerimi Nasıl Öğrenebilirim? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.