Öğrenci Kredisi - Eğitim Kredisi
Öğrenci Kredisi - Eğitim Kredisi veren bankalar hakkında.

Öğrenci Kredisi – Eğitim Kredisi

İçindekiler

Öğrenci Kredisi – Eğitim Kredisi

Dün yayınladığımız Öğrenci KredisiEğitim Kredisi hakkındaki makalemize gelen soruların ağırlıklı kısmı “öğrenci kredisi veren bankalar” ve “öğrenci kredisi nasıl alınır” hakkındaydı.

Maalesef ülkemizde eğitimin ağırlıklı olarak paralı olması ailelerin ve öğrencilerin işini zorlaştırmakta. Devlet bu konuda destek olmaya çalışsa da , sağladığı “devlet öğrenci kredisi” oldukça yetersiz kalmakta. Bu yüzden veliler ve öğrenciler en uygun eğitim kredisi bulabilmek için eğitim kredisi veren bankalar hakkında araştırma yapmak zorundalar.

Açıkçası eğitim kredisi şartları ve eğitim kredisi nasıl alınır konusunda yaptığımız araştırmalarda bankalardan bu konuda çok özellikli kampanya düzenlenmediğini gördük.

Çoğunlukla acil ihtiyaç kredisi kapsamında bireysel krediler içinde değerlendirme yapılmış.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi ;

Öğrencilerin gerek yurt içi gerekse yurt dışı, tüm eğitim harcamalarını TL. 50.000.- sına ve üç yıl vadeye kadar kredilendirme şansınız var.

Nüfus cüzdanı fotokopisi , gelir belgesi , (elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi ) müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı (3 ay içinde) veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi başvuru için yeterli olmakta .

Ancak ilave olarak ülkemizde eğitim alınacaksa , öğrenci kayıt belgesi fotokopisi ve banka hesabının yer aldığı eğitim ücretini gösteren proforma fatura veya okuldan alınan bir belge ,

eğitim yurt dışında ise bu ilave belgeler Öğrenci Vizesi eklenmesi gerekmekte.

Kredi kullandırımında ; kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası yaptırmanız istenebilir.
VakıfBank Eğitim Kredisi ;

Vakifbank azami TL. 40.000.- ye kadar ancak bir yıl vadeye kadar kullandırdığı eğitim kredisi için kefil şartı aramamakla beraber gerek duyulduğu hallerde ilave kredi teminatı olarak talep edebilmektedir.

Kredi kapsamında tüm devlet okulları ve özel okullar, MEB tarafından onaylanmış kurs ve dershaneler ile spor ve yaz okulları bulunmaktadır.

Bu eğitim kurumlarında okuyan öğrenciler ( ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri )ve doğal olarak velilerine Eğitim Kredisi kullandırılabilmektedir.

Aynı şekilde kredi hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti talep etmektedir.

Her iki bankanın verdiği eğitim kredileri için size en yakın şubelerinden detay bilgi almanız gereğini önemle hatırlatırız.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir