Girişimcilere uygun kredi olanakları
Girişimcilere uygun kredi olanakları - Kredi geri ödemesi , aylık, üç aylık, altı aylık eşit taksitlerle gerçekleştirilebileceği gibi serbest taksitli olarak dahi kullandırılabiliyor.

Girişimcilere Uygun Kredi Olanakları

İçindekiler

Girişimcilere uygun kredi olanakları

Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin en büyük sorunlarından biri hiç şüphesiz nakit sermayedir.

Şu anda ülkemizde kredi faiz oranlarının geçmiş yıllara kıyaslandığında oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bu da girişimcilerin risk iştahını arttırmaktadır.

Ancak genel olarak düşünüldüğünde bankalardan acil kredi başvurusu yapılarak temin edilen krediler oldukça kısa vadelidir. Maalesef uzun vadeli olarak tesis edilen yatırım kredilerinde büyük artışlar kaydedilememektedir. KOSGEB gibi bazı devlet kuruluşları girişimcilere destek olmak amacıyla  bir takım hibe ve destek paketleri geliştirmektedir. Ancak bunlar da yeni girişimcilerin özellikle nakit sermaye ihtiyaçlarını karşılayamamaktadırlar. Dolayısıyla ticaretin artması bu konuda engellenmiş olmaktadır.

Bu konuda Halkbank önemli bir destek kredi paketi  uygulamaya koydu.

Halkbank Franchising Destek Paketi :

Ülkemizde son yıllarda büyük bir atılım gösteren franchising sistemi gerek yeni girişimde bulunmak isteyenler , gerekse faaliyet gösterdikleri işin yanı sıra yeni bir işte daha faaliyet göstermeye istekli olmalarından dolayı  büyük bir gelişim göstermekte.

Bu gelişimi iyi izleyen Halkbank az evvel belirttiğimiz gibi , yeni bir iş kurmak ya da çalışmakta olduğu işin yanına başka bir faaliyet alanı daha ilave etmek isteyenlere yönelik olarak Franchising Destek Paketi ‘ni uygulamaya koydu.

Sermaye ihtiyacı olan girişimciler için son derece uygun kredi şartları bulunan bu paket tamamlayıcı diğer bankacılık ürünleri ile tek seferde yapılacak kredi başvurusu ile cazip hale getirilmiş.

Girişimcilerin alacakları franchise lisansı için gereken giriş bedeli ödemesini ve şirketleriyle alakalı acil ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan bu kredi destek paketi azami 60 ay olarak belirlenmiş.

Kredi geri ödemesi , aylık, üç aylık, altı aylık eşit taksitlerle gerçekleştirilebileceği gibi serbest taksitli olarak dahi kullandırılabiliyor. İlave olarak , yalnız ilk yıl geçerli olmak üzere altı ay ödemesiz dönem uygulanabilmektedir.

Kullanılacak kredinin limiti ise , girişimcinin franchise sistemine giriş ödemesine ilave olarak , şirket faaliyetlerinde kullanılacak demirbaşlara , dekorasyon gibi yapılması planlanan tüm harcamaların yüzde 75’i olarak tespit edilmektedir.

Halkbank’ın sunduğu gerçekten uygun kredi şartlarına sahip Franchising Destek Paketine yapacağınız kredi başvurusu ile yararlanabileceğiniz diğer bankacılık ürün ve hizmetlerine gelince;

  • Teminat Mektubu
  • Dost Hesap Kredisi
  • Paraf Business Kart
  • Fatura Tahsilatları
  • Vergi/SGK Ödemeleri

About admin

İlginizi Çekebilir

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Bu konuda bazı enteresan bilgiler paylaşacağız. Ama ondan hemen şunu belirtelim. Türkiye’de şu an için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir