Havale nedir? Nasıl yapılır?
Bankacılık hizmetlerinden havale hakkında genel bilgi.

Havale nedir? Nasıl yapılır?

Havale nedir? Nasıl yapılır?

Uzakta ki bir akrabanıza, eşinize ya da dostunuza para göndermek istediniz. Bu işlemi yapmak için genellikle bankaları tercih edersiniz. Bu tip para transferleri için en uygun yerler bankalardır. Bu tip aracılık işlemlerini yaparak gelir elde eden bankalar, farklı şekillerde fon transferleri yaparlar. Özellikle bir banka hesabınızdan yine aynı bankaya bağlı başka bir şubeye para transfer işlemi yaptığınızda bunlara havale işlemleri denir. Özellikle kendi adınıza ya da başkası adına olup olmadığına bakılmaksızın, hesabınızdan yine aynı bankanın başka bir hesabına para transferleri bu isim ile tanımlanır.

Eski bankacılık işlemlerinde ücrete tabi olan bu işlemler, günümüzden değişen dünya ve rekabet faktörü ile artık ücretsiz olarak yapılıyor. Özellikle banka yerine online işlem merkezleri yani internet bankacılığını kullanarak anında havale işlemleri yapabilirsiniz. X bankasında bulunan hesabınızdan, yine X bankasında ki oğlunuzun hesabına para gönderme işlemleri tüm bankalar için aynı şekilde adlandırılır. Eski dönemde bu işlemler için de masraf alınmış olsa da günümüzde artık özellikle internet bankacılığında bu işlemleri anında ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Bankaların günlük hayatımızda ki yeri büyüktür. Kayıt dışı ekonomiyi de frenlemek amacı ile artık birçok işlem bankalar üzerinden yapılmak zorundadır. Bu şekilde ekonomide bulunan paranın kontrolü de sağlanmış olacaktır. Özellikle EFT, virman ve havale işlemleri gibi fon transferleri ile birçok işlem net bir şekilde yapılabilmektedir. Her zaman en verimli şekilde sonuç alacağınız bu işlemler sayesinde, bir yerden bir yere para göndermekte artık çok kolaydır. Etkili ve sorunsuz bir para gönderisi sağlamak için sizlerde banka hesabınızın internet şubesini kullanabilirsiniz. Birçok işlemi bu şekilde ücretsiz, sağlıklı ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Etkili bankacılık ürünlerini kullanarak sizler de daha aktif şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

About admin

İlginizi Çekebilir

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Sıfır Faizli Konut Kredisi veren bankalar 2019

Bu konuda bazı enteresan bilgiler paylaşacağız. Ama ondan hemen şunu belirtelim. Türkiye’de şu an için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir