öğrenciler, nafaka geliri olanlar veya kira getirisi olanlar bu kapsamda belirtilebilir. Bu durumda banka gelir belgesi olmadan kredi işlemlerini bir kefil ile gerçekleştirebilir.
Birçok kullanıcı gelir belgesi olmadan kredi çekip çekemeyeceği konusunda belirsizlik yaşar.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çıkarma İşlemleri

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çıkarma İşlemleri

Gelirlerin sabit, giderlerin değişken olduğu günümüzde, ekstra durumlar ile karşılaştığımızda direkt bankaların kredileri kurtarıcı durumdadır. Özellikle bu tip durumlarda bankalar sizden gelir belgesi,  maaş bordrosu ve benzeri evraklar talep ederler. Bir çok kullanıcı gelir belgesi olmadan kredi çekip çekemeyeceği konusunda belirsizlik yaşar. Bankaların işlemleri kendi aralarında değişiklik göstermiş olsa da bazı bankalar bu tip işlemler için belli limitlere müsamaha gösterebilirler. Öğrenciler, ev hanımları ve bu tip durumda olan kişiler bu kategoride yer alabilir.

Bazı kişiler düzenli gelirleri olmasına karşın bankaların istemiş olduğu gelir belgesini hazırlayamazlar. Özellikler öğrenciler, nafaka geliri olanlar veya kira getirisi olanlar bu kapsamda belirtilebilir. Bu durumda banka gelir belgesi olmadan kredi işlemlerini bir kefil ile gerçekleştirebilir. Ancak bu işlemlerin onayları biraz zordur. Bu neden ile gelirlerini bir şekilde beyan edebilmeniz, ödeme aldığınız hesaplar veya işlemleri ispatlamanız kredi işlemlerinizin çok daha hızlı yapılabilmesini sağlar. Etkili ve özel işlemlerden olan bu tip kredilerde çekilecek olan tutar minimum düzeyde olacaktır. Bu bakımdan bankaların risk olasılıklarını düşük tutmaları gerektiği unutulmamalıdır.

Bireysel krediler kapsamına giren bu işler, bankaların politikaları ile de alakalıdır. Özellikle özel bankalar ve daha fazla mudi ile çalışmak isteyen bankalar bu tip riskleri çok daha çabuk alabilirler. Miktarı küçük de olsa bankalar bu tip işlemler de çok da hızlı şekilde hareket etmek isterler ve gelir belgesi olmadan kredi tahsis işlemlerini onaylayabilirler. Öğrenim kredisi, ihtiyaç kredisi ve diğer tür krediler ile farklı şekillerde uygulamalar yaparlar. Bu özel krediler için kredi onayı almak çok kolay olmamak ile birlikte bazı bankalarda işlemlerin hızlı şekilde yapılması çok daha önemlidir. Bu neden ile sizlerde bu tip bir krediye ihtiyaç duruyorsanız hemen bankaların kredilerini araştırabilirsiniz.

 

 

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.