Acil Kredi Lazım !
Acil kredi lazım olanlara yardımcı olabilmesi umuduyla.

Acil Kredi Lazım !

Acil kredi lazım olanlara yardımcı olabilmesi umuduyla.

Son zamanlarda siyaset ve ekonomideki olumsuz gelişmeler bireyleri ve firmaları finansal anlamda sıkıntıya sokmakta.

Kesilmiş (keşide edilmiş) çeklerin arkası yazılmakta, senetler protestoya uğramakta, açık hesaplar devamlı uzatılmakta. Firmalar nakit bulmakta zorlanmakta belki personel maaşlarını gecikmeli ödemekte hatta belki de hiç ödeyememekteler.

Genel anlamda zaten ortalama olarak çalışan ücretlerinin düşük olduğu göz önüne alındığında bu durum maaşlı çalışanlar için yıkım olmaktadır.

Yukarıda açıkladığımız sıkıntılı durum olmasa bile aileler ortaya çıkan ihtiyaçlar için nakit bulmak zorunda kalabilirler. Hastalık, tatil, eğitim , konut alımı gibi çeşitli sebepler ortaya çıkar ve birikmiş tasarrufu olmayanlar mecburen acil nakit kredi bulmak zorunda kalabilirler.

Acil Kredi Lazım !

Çok büyük olmayan acil para ihtiyaçları için uygun kredi verecek  banka bulmak, kredi başvurusu yapmak , kredi onayı için gerekli evrakları tamamlamak zor gelebilir.

Bu durumlarda kullanmak üzere devamlı çalıştığınız bankada bir açık hesap kredisi  (adı destek hesap gibi değişiklikler gösterebilir) limiti bulundurmanız , ilave olarak yine aynı bankadan bir kredi kartı sahibi olmanızı öneririz.

Bazı harcamalar için sadece kredi kartınızı kullanmak suretiyle harcamalarınızı 9 hatta 12 aylık vadeli taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Bu tür acil ihtiyacınız için bahsettiğimiz türde bir destek kredisi limitiniz varsa, acil para ihtiyacınızı buradan temin ederek krediyi kullandığınız gün kadar faiz ödeyerek kısa sürede kapatma şansınız olabilir.

Yine acil kredi lazım olduğu durumlarda kredi kartınızdan nakit kredi çekerek ( nakit avans adı da verilir) nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yalnız kredi kartı limitinizden nakit avans çekmek bazı bankaların faiz yanı sıra ilave olarak komisyon da almalarından dolayı pahalı olabilir.

Ayrıca bilindiği gibi her ay bankanızın size yolladığı kredi kartı ekstresi borcunuzun belli bir yüzdesini yatırmak zorunda olmanız dolayısıyla sizin nakit akışınızda sıkıntı yaratabilir. Kredi kartı borcu ödemelerinde gecikme olması sizin bankalardaki kredi notunuzu olumsuz olarak etkileyecektir. Bu nedenle çok dikkatli olmanızı öneririz.

En doğrusu yukarıda bahsettiğimiz açık hesap kredisi ve kredi kartınızın limitlerini uygun şekilde kullanmanız, acil kredi lazım olduğunda bankaların uygun kredi paketlerinden yararlanmak için yapacağınız kredi başvurusunun onaylanmasına kadar geçecek sürede acil nakit kredi ihtiyacınızı giderebilmenizdir.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.