Garanti Bankası'na uğrayarak Sabit Faizli Mortgage Kredisi başvurusunda bulunun, sabit faizli konut kredisi ile ödediğiniz taksit miktarları aynı kalarak daha önce uygun gördüğünüz vade ve faiz oranı ile ev sahibi olun.
Garanti Bankası kira öder gibi ödemede bulunarak hemen ev sahibi olmanızı sağlayacak kredi ürünü geliştirdi.

Garanti’den Sabit Faizli Konut Kredisi

Garanti’den Sabit Faizli Konut Kredisi

Kim kira öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olmak istemez?

Garanti Bankası kira öder gibi ödemede bulunarak hemen ev sahibi olmanızı sağlayacak kredi ürünü geliştirdi.

Garanti Bankası’na uğrayarak Sabit Faizli Mortgage Kredisi başvurusunda bulunun, sabit faizli konut kredisi ile ödediğiniz taksit miktarları aynı kalarak daha önce uygun gördüğünüz vade ve faiz oranı ile ev sahibi olun.

Mortgage Nedir? Mortgage kısaca “Konut Kredisi” demektir. Konut sahibi olma amaçlı olarak , evin değerinin bir kısmı peşin olarak ödenerek , bakiyenin uzun vadede ödenmesine imkan sağlayan, belirli kanun çerçevesinde tahsis edilen bir kredi türüdür.

Garanti Bankası’nın Sabit Faizli Mortgage paketi başlıca özellikleri şöyle sıralanabilir;

Konut kredinizi TL olarak kullanabilirsiniz ve konut kredisi vadesi azami 240 ay  olabilir.

Konut kredisinin kullandırımı esnasında bankaca geçerli olan Sabit Faizli Mortgage faiz oranı uygulanacak ve bütçenize en uygun ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sabit faizli kredi tahsisi ancak ev alımı amacıyla ve gerçek kişilere yapılabilir.

Kredi kullandırımı sonrası , erken ödeme yapılan anapara tutarının % 2’si oranında erken ödeme ücreti ödenerek , erken ödeme yapılabilir .

Sabit faizli kredi teminatı olarak satın alınacak evin ipoteği yeterli olacaktır. Ancak şube yönetimi tarafından gerekli görüldüğü takdirde sabit faizli konut kredi ek teminatı olarak kefil istenebilir.

İpotek alınmadan önce yapılacak ekspertiz değerinin azami % 75’i kadar konut kredisi kullanabilirsiniz.

Sabit faizli konut kredi başvurusunu Garanti Bankası şubelerine kredi onayı için gerekli belgelerle yapabilirsiniz. (Gerekli belgeler olarak : başvuru formu, nüfus cüzdanı aslı, serbest çalışanlar için vergi levhası, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu.)

Henüz inşa halinde olup tamamlanmamış konutlar için de sabit faizli konut kredisi başvurusunda bulunabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir