Kredi Kartı Alışverişlerinde 3D Güvenliği Nedir?
3D güvenliği kredi kartlarının sanal alışverişlerde kullanılırken daha rahat olunmasını sağlayan bir sistemdir.

Kredi Kartı Alışverişlerinde 3D Güvenliği Nedir?

Kredi Kartı Alışverişlerinde 3D Güvenliği Nedir?

Günümüz teknolojileri sizler için farklı ve özel hizmetler sunmaktadır. Özellikle Internet sayesinde artık oturduğunuz yerden milyonlarca işlemi yapabilirsiniz. Hatta avucunuzun içinde bulunan akıllı telefonlarınız nerede olursanız olun birçok işlemi yapabilecek kabiliyete sahip. Bunların başında gelen sanal alışveriş geleceğin dünyasında daha hızlı bir sektör olarak kullanılacak gibi duruyor.

Özellikle bu aşamada devreye giren 3D güvenliği bankaların, sanal mağazaların ve kullanıcıların en dikkat ettiği konuların başında yer alıyor. Farklı çözümler üretilerek daha sağlıklı bir sistemin kurulması ilk temenni halini alıyor.

Özellikle dünya genelinde yaygın şekilde yapılan online hizmet ve ürün satışlarının daha da ilerlemesini engelleyen en büyük sorun güvenlik. Para ile yapılan işlemlerde kolaylık olsun diye kullanılan kredi kartları ile işlem yapılması, zaman içinde kötü niyetli kişilerin bu bilgileri ele geçirmesi ve ardından kredi kartlarını boşaltması ile hüsrana dönüşebiliyor. Bu aşamadan sonra bankalar, güvenlik kurumları ve online alışveriş siteleri el birliği ile 3D güvenliği adı altında çalışmalar yapmaya başladılar. Bu çalışmalar sayesinde artık yapılan işlemler çok daha güvenli bir hala geldi. Kullanıcılar bu güvenlik önlemleri ile gerçek anlamda online alışveriş yapabilecek duruma geçtiler.

Sizler için yaratılan bu güvenlik önlemleri sayesinde sizler de etkili ve özel işlemler yapabileceksiniz. Bir merkez aracılığı ile bankada kayıtlı olan telefonunuza gelen güvenlik şifresi olmadan işlem onayı yapılmıyor. Bu şekilde hem kartınız, hem siz hem de telefonunuz kaynaklı olarak çoklu güvenlik işlemleri gerçekleşmiş olmaktadır.

3D güvenliği kredi kartlarının sanal alışverişlerde kullanılırken daha rahat olunmasını sağlayan bir sistemdir.

Bunun yanı sıra artık ön ödemeli kartlar ve sanal kredi kartları da kullanıcılara alternatif olarak sunuluyor. Sizler de sizin için daha güvenli olacak bu tip ödeme yöntemlerini online alışverişlerinizde rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz.

About admin

İlginizi Çekebilir

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler

İçindekiler Sanal Ödeme Yöntemleri Konusunda Son Gelişmeler Ödeal İşyerim uygulaması ile artık cep telefonu kullanarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir