Uygun faiz oranları ile acil kredi ihtiyacı kampanyaları

Uygun faiz oranları ile acil kredi ihtiyacı kampanyaları

Bundan evvelki yazımızda Yapı Kredi Bankası’nın düzenlediği son bireysel ihtiyaç kredisi kampanyalarını tanıtmaya başlamıştık. Bugünkü yazımızda yine aynı bankaya ait uygun faiz oranları uygulanan konut kredisi, taşıt kredisi, motosiklet ve tekne kredisi kampanyalarını açıklamaya çalışacağız.

Konut Kredisi;
Kredi vadesi olarak en fazla 120 ay uygulanmakta. Satın alınması düşünülen konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’i oranında kredilendirme yapılabilir. Ancak, satın alınacak evin
ekspertiz değerinin tamamına kadar ilave konut teminatı alındığı takdirde bu % 801’lik oran artırılabilir. Konut kredisine ait taksit ödemeleri sizin belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapılabildiği gibi, ara ödeme imkanı bulunmaktadır. Kullanılmış konut kredisi için zamanından önce ödeme yaparak kredinin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Kredi borçlusunun vade sonundaki azami yaşı 70 olmalıdır. aynı zamanda yatırım fırsatlarından yararlanmak amacıyla iki ayrı kişi birlikte konut kredisi talebinde bulunabilirler.

Tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti ve yıllık DASK primi masrafları uygulanmaktadır. Konut sigortası ve hayat sigortası ihtiyari olarak talep edilebilir.

Konut kredisi başvurusu için borçlu ve varsa kefil için gereken belgeler; Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin fatura aslı, satın alınması düşünülen konutun tapusunun fotokopisi. Kredi başvurusu için bahis konusu belgelerin tamamı “Borçlu” ve varsa “Kefil” için gerekli olup başvuru esnasında bu belgelerin asıllarının da ibrazı gerekmektedir.

Başvuru nasıl yapılır? Bankanın kurumsal web sitesi yapikredi.com.tr üzerinden, Yapı Kredi Bireysel İnternet veya Mobil Şube üzerinden veya size en yakın Yapı Kredi şubesinden.

Konut kredisi ile ilgili olarak bankanın “Mortgage Bilirkişi” hizmeti sayesinde, her türlü finansal, hukuksal ya da vergisel sorunuzu halletme şansınız bulunmakta.

Uygun faiz oranları ile acil kredi ihtiyacı kampanyaları
Uygun faiz oranları ile Yapı Kredi acil kredi ihtiyacı kampanyaları

Taşıt Kredisi;
Taşıt kredisi için sıfır kilometre ve on yaşa kadar ki 2. el araçlar için başvuruda bulunabilirsiniz. Vade en fazla 48 ay olarak belirlenmiş. Taşıt kredisi kampanyasında dosya masrafı bulunmakta ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’den kasko yaptırılması tercih edilmektedir.

Başvuru için en yakın Yapı Kredi şubesine uğrayabilirsiniz. Taşıt kredisi başvurusu için aşağıda sayılan gerekli belgelere, 0 Km. araçlar için aracı alacağınız firmanın vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ve asıl fatura ve ikinci el taşıtlar için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi eklemeniz gereklidir.

Taşıt almayı planlayanlar için Yapı Kredi Bankası ve Ford Otosan işbirliği ile hayata geçirilen Ford Options taşıt kredileri hakkında Ford Finans’tan bilgi alabilirsiniz.

Motosiklet Kredisi;
Sıfır kilometre veya ikinci el olarak satın almayı planladığınız motosikletler için 36 aya kadar vadeli olarak kullanabileceğiniz bir bireysel ihtiyaç kredisi türüdür. Esnek Geri Ödeme Modeli ile ödeme gücünüze göre belirleyeceğiniz bir geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Sıfır kilometre olarak satın alacağınız motosikletin KDV+ÖTV dahil fiyatının % 50’sine, ikinci el olarak alacağınız motosikletlerde ise bir yaşa kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bütçeniz müsait olduğunda kredi ara ödemeleri yapabilir, taksitlerinizi Otomatik Ödeme Talimatı vererek ya da Yapı Kredi Telefon Bankacılığı, Yapı Kredi Internet Şubesi ve Yapı Kredi ATM’leri aracılığıyla ödeyebilirsiniz.

Başvurunuzu takiben kredi başvurunuz 24 saat içinde sonuçlandırılmaktadır. Taşıt kredisi başvurusu için aşağıda sayılan gerekli belgelere, “0” km motosikletler için firmanın vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ve asıl fatura, 2. el motosikletler için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi ilave etmeniz gereklidir.

Tekne Kredisi;
Tekne kredisi biraz daha fazla özelliğe sahip. TL. 30.000.- ye kadar teminat istenmezken, TL. 100.000.- ye kadar kefalet veya mevduat ya da menkul kıymet rehni, kefalet, Gayrimenkul ipoteği karşılığında kullandırılabilmektedir. Ticari kullanımlar için gemi siciline kaytılı ise gemi ipoteği ile kullandırım yapılabilmektedir.

Kredi onayı sonrası Esnek Geri Ödeme Modellerinden size uygun olanı seçerek;
– Taksit ödemelerinizi müsait olduğunuz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz,
– Taksit tutarınızı bütçenizin uygunluğuna göre kademeli olarak artırabilir veya azaltabilirsiniz
– Ara ödemede bulunarak kalan taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz
– Dilediğinizde kredi borcunuzun geri kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyerek kredinizi kapatabilirsiniz

Tekne kredisi başvurusu için aşağıda sayılan gerekli belgelere aşağıdaki belgelerin ilave edilmesi gerekir;
– Noter Tasdikli İmza Sirküleri
– Kişiye ait gayrimenkul ve araç ruhsat fotokopileri
– Yeni tekne alımlarında ürünün faturası
– 2. el tekne alımlarında liman başkanlığı huzurunda düzenlenmiş olan satış belgesi ve yeni ruhsatname baz alınacaktır.

Esnek Hesap;
Direkt olarak para çekebilmenizi, hesabınızdan otomatik fatura ödeme talimatınızı gerçekleştirebilen, World Bank Kart’ınız ile alışveriş yapmaya devam edebilmenizi sağlayan bir kredi türüdür. Tam manasıyla acil para ihtiyacı duyduğunuzda başvuruda bulunabileceğiniz bir kredi.

Bankanın bireysel internet şubesinden başvuruda bulunabileceğiniz Esnek Hesap limitinizden kullanım yapmadığınız takdirde faiz ödemezsiniz. Kullanım yaptığınız takdirde ise kullanılan gün ve tutar üzerinden hesaplanacak faiz ödemesi ortaya çıkacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler** (Müşteri ve Varsa Kefil İçin)

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Gelir Belgesi
Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi
Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)

Yapı Kredi Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi ve Konut Kredisi Başvurusu için aşağıda yer alan bağlantıyı tık’layabilirsiniz.

Yapı Kredi

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.