Bankalar taşıt kredisi işlemleri konusunda da bazı prosedürler uygulamaktadırlar.
Bankaların verdiği taşıt kredileri sayesinde, hızlı bir şekilde araba almak ve hemen kullanmaya başlamak mümkündür.

Taşıt Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçindekiler

Taşıt Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçoğumuzun hayali olan araba sahibi olmak, ülkemizde ki farklı vergiler nedeni ile genellikle yüksek miktarlara mal olduğu için biraz zor gerçekleşir. Ancak bankaların verdiği taşıt kredileri sayesinde, hızlı bir şekilde araba almak ve hemen kullanmaya başlamak mümkündür.

Bankalar taşıt kredisi işlemleri konusunda da bazı prosedürler uygulamaktadırlar.

Özellikle alacağınız aracın sıfır mı yoksa ikinci el mi olduğu kredinin verilmesinde ve oranında önemli etkendir. Bu neden ile taşıt kredilerinde uygulanan kredi faiz oranı ikinci el ve sıfır araç kredisi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Farklı nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğunuz otomobiller, genellikle yüksek fiyatlarda olduğundan para biriktirip almaya kalktığınızda çok uzun zaman beklemeniz gerekebilir. Oysaki bir kısmını nakit bir kısmını banka kredisi şeklinde aldığınız zaman, aracınızı kullanırken taksitleri ödeyebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi onayı işlemleri ile ilgili bankalardan da daha detaylı bilgi almanız mümkündür. Öncelikle olarak bir araç kredisi çekmek istediğinizde banka bu aracın satış değerinin %70 oranında sizlere nakit kredi verecektir. Ayrıca bu kredi karşılığında aracınızın üzerine ipotek koyacaktır. Borcun kapatılmasına müteakip olarak ipotek işlemi de son bulacaktır.

Çekeceğiniz araç kredisi için geri ödeme planını 6 ay ile 48 arasından belirleyebilirsiniz. Güncel faiz oranları ve ödeme planları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu neden ile alacağınız aracın markası, modeli ve motor şasi numarası bilgileri ile bankanıza başvuru yaparak, taşıt kredisi onayı işlemleri ve diğer tüm konularda açık ve net bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu etkili hizmet sayesinde sizler de az birikimlerinizin üzerine kredi çekerek aracınızı alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bankadan çektiğiniz krediyi geri ödeyememeniz durumunda ise banka ipotek işleminden dolayı aracın önce bağlanmasını, sonrasında icra yolu ile satışını talep etme hakkına sahip olacaktır.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir