Kredi Başvurusu Yaparken Gerekli Olan Evraklar Nelerdir
Kredinin türü, kredinin miktarı ve yapısı istenilen bu evrakların türlerini de belirleyici rol oynar.

Kredi Başvurusu Yaparken Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Kredi Başvurusu Yaparken Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Sizler için sunulan hizmetler beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilmek için en kaliteli şekilde sunulur. Bankalarda rekabet ortamlarında farklı yöntemler uygulayarak para kazanmak amacı ile kredi verirler. Bu nedenle sizler de farklı ihtiyaçlarınız için banka kredilerine yönelirsiniz.

Genellikle kredi başvuru evrakları bankadan bankaya değişiklik gösterse de ana hatları ile benzerlikleri de vardır. Kredinin türü, kredinin miktarı ve yapısı istenilen bu evrakların türlerini de belirleyici rol oynar. Genel olarak istenen ana evraklar tüm bankalarda aynıdır.

Öncelikli olarak kimliğiniz size kredi verilmesi için ilk istenen evrak olacaktır. TC kimlik numaranız üzerinden işlemler başlatılır. Ayrıca kredi notu ve benzeri risklerin analizi için TC kimlik numaranız mutlaka banka tarafından alınacaktır. Krediye uygun görülmeniz durumunda kredi başvuru evrakları hazırlamanız istenecektir. Özellikle maaşınızı ya da sabit bir geliriniz olduğunu beyan edebilmek için bir bordro, işyerinden alınmış bir maaş yazısı, emekli iseniz kurumunuzdan bir yazı ya da emekli maaşınızın yattığı bankanın hesap dökümü gibi evraklar sizden istenecektir.

Çalıştığınız banka şubesinden yani maaşınızı aldığınız, kredi kartını kullandığınız bankalar ile işlem yapacaksanız hazırlayacağınız evraklar daha az olacaktır. Kendi hesaplarını baz alarak ve sizin diğer bilgileriniz şubelerde bulunduğu için tüm işlemleri çok daha hızlı şekilde yapabilirler. Ayrıca konut kredisi kullanacaksınız kredi başvuru evrakları çok daha farklıdır. Alacağınız evin tapusu, kefil ve gelir belgeleri hazırlanması gerekecektir. Ayrıca banka konut kredisi için bir ekspertiz çalışması yaparak evin rayiç bedelini değerlendirecek ve ona göre size kredi belirlenecektir. Kredi onayı işlemleri eskisi kadar zor olmamakla birlikte kredi notunuzun yüksek olması durumunda daha hızlı işlem yapabilir ve etkin bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu nedenle daha önceki ödemelerinizin düzenli olması önemlidir.

 

About admin

İlginizi Çekebilir

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konutlar için geçerli olan kredilerden birinden yararlanmak istiyor fakat hangisinin en iyisi olduğunu tespit edemiyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.